Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Harcerze sprzątali plażę miejską i las w Drozdowie

Łomża 17 września 2011

17 września harcerze z 59. Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom pod wodzą phm. Krzysztofa Pyczota sprzątali plażę miejską i część lasu w ramach akcji Clean Up The World.

Pierwszy raz Sprzątanie Świata odbyło się w latach 80. w Australii, w roku 1989, gdy 40 tys. mieszkańców Sydney sprzątało tereny portu. Rok później akcja objęła całą Australię, natomiast w Polsce sprzątanie Świata zostało zapoczątkowane w 1994 przez Mirę Stanisławską i odbywa się co roku w 3. weekend września. Aktualnie w akcji udział bierze blisko 30 mln wolontariuszy ze 122 krajów.

Harcerze z drużyny "Ptaki Ptakom" biorą udział w akcji już od kilkunastu lat. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Postanowiłam pomóc w zbiórce żywności, ponieważ chcę, aby nasza Ziemia była czysta - mówi Patrycja Cichiocka z 59. DH Ptaki Ptakom. W tegorocznej akcji Sprzątania Świata harcerze uzbierali na plaży i w drozdowskim lesie prawie 20 worków śmieci!

 

txt & foto: dh Paweł Dąbrowski 59 ŁDH „Ptaki Ptakom”

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę