Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomża będzie miała tereny inwestycyjne...

Ponad 1,7 mln zł zapłaciło miasto za działkę o powierzchni niemal 2ha, w rejonie ulic Ciepłej i Meblowej. To tu, za ciepłownią miejską, powstać ma jedna z dwóch stref inwestycyjnych w Łomży. Ratusz jeszcze w tym roku chce złożyć wnioski o dofinansowanie z środków unijnych uzbrojenia ternu.

Zarządzeni o kupnie trzech działek w rejonie ulic Ciepłej i Meblowej o łącznej powierzchni  1,94ha prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał 1 sierpnia. Zgodnie z nim miasto właścicielowi terenu miało zapłacić 1 mln 741 tys 860 zł. Kilka dni później na tej podstawie został sporządzony akt notarialny.  Jak informował Beniami Dobosz, z-ca prezydenta ds. gospodarczych, zakupu dokonywano z myślą o potrzebach inwestycyjnych. Po zablokowaniu działek które miały być przeznaczone na inwestycje przy ul. Żabiej (WSA stwierdził nieważność uchwały scaleniowej – wyrok nie jest prawomocny), miasto musiało szukać innych terenów na których działalność mogliby rozpocząć przedsiębiorcy np. chcący inwestować w ramach planowanej podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wyznaczono dwa takie obszary każdy o powierzchni ok. 5ha. Jeden z nich znajduje się właśnie w okolicach ulic Meblowej i Ciepłej, gdzie obowiązuje uchwalony niedawno – w związku z planami budowy hipermarketu na Bawełnie, plan za zagospodarowania przestrzennego. Drugi znajduje się przy ul Akademickiej. Na uzbrojenie tych terenów miasto chce pozyskać środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
- W przypadku działki w pobliżu ul Akademickiej obecnie są opracowywane dokumenty do decyzji środowiskowej – podaje  Łukasz Czech z ratusza. - Drugi wniosek będzie dotyczył terenów przy ulicy Ciepłej o powierzchni powyżej 5 ha. Obecnie trwają prace nad opracowaniem studium wykonalności - dodaje.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę