Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Obóz Hufca nad j. Garbaś

12-25 lipca 2011 r.

Tegoroczny obóz rozpoczęliśmy od spotkania na Placu Niepodległości w Łomży, skąd wyruszyliśmy na miejsce obozowiska. Gdy dojechaliśmy do Bazy Hufca Suwałki nad jez. Garbaś, tradycyjnie nastąpiło zakwaterowanie, a wieczorem odbyło się ognisko integrujące.

Codziennie po apelu odbywały się 15 min śpiewanki, na których uczyliśmy się piosenki dnia, każdy dzień kończyło, w zależności od pogody, ognisko lub świeczkowisko. Każdego dnia, poza drobnymi wyjątkami, pływaliśmy w jeziorze pod opieką pana ratownika i pani druhny komendant. Program obozu został podzielony na bloki programowe związane z czterema żywiołami: zielony - przyroda, niebieski - woda, żółty - wiatr, czerwony - ogień i harcerstwo. Pogoda dopisywała nam z wyjątkiem paru deszczowych i burzowych dni w drugim tygodniu.

Wyjątkowym dniem naszego obozu był 15 lipca, czyli rocznica Bitwy pod Grunwaldem. W związku z tym w naszym obozie również wybuchła bitwa, podczas której zuchy (Krzyżacy) z całych sił starali się zmienić bieg historii i wygrać tę bitwę. Krew się nie polała i ofiar na szczęście nie było, mimo iż każdy posiadał miecz wykonany własnoręcznie.

Kolejny wyjątkowym dniem był 16 lipca, kiedy to odbyła się Olimpiada Sportowa. Przed, jak i po obiedzie, uczestnicy zmagali się z przeróżnymi zadaniami: grali w siatkówkę kocową, zbijaka, łowienie i przenoszenie ryb, skakali na skakance, a przy okazji zdobywali sprawności i świetnie się bawili.

W poniedziałek 18 lipca odbyła się wycieczka do Suwałk, podczas której mile spędziliśmy czas w Centrum Handlowym Plaza, a następnie cudownie bawiliśmy się przez 2 godziny w Aqua Parku.

W piątek wieczorem przybył do nas dh Tomek Dukowicz, który przez kolejne dwa dni organizował nam zajęcia specjalistyczne. W sobotę pod wodzą Michasi strzelaliśmy z łuków, a pod wodzą dh męża Jana (zwanego też księdzem) strzelaliśmy z wiatrówki. W niedzielę pływaliśmy kajakami, zjeżdżaliśmy na linach i strzelaliśmy z wiatrówki.

Podczas obozu nie mogło zabraknąć szantowiska, które trwało aż 2 wieczory, mszy polowej poprowadzonej przez druha księdza Adasia Ulatowskiego, chrztów obozowych i wielu innych typowo harcerskich zajęć. Obóz podsumowaliśmy biegiem patrolowym oraz ogniskiem. Do domów wróciliśmy zadowoleni, zmęczeni, pełni wrażeń i stęsknieni.

 

txt: pwd. Michalina Jankowska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę