Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Zlot Grunwaldzki

12 - 17 lipca 2011 Grunwald i okolice

Zlot Grunwaldzki, który odbywał się od 12 do 17 lipca 2011r., był podsumowaniem rocznej pracy naszej drużyny. Nikt z nas nie przypuszczał iż będzie on aż takim wyzwaniem dla nas. Jednakże razem poradziliśmy sobie z każdym nowym i nie tylko zadaniem. Każdy dzień był inny od poprzedniego nie tylko pod względem zadań jakie mieliśmy do wykonania. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wręczenie Odznaki Drużyny Grunwaldzkiej.
Hasło zlotu brzmiało "Przestrzeń rozwoju" - ponieważ każda z drużyn, zdobywając plakietkę zlotową, mogła sama zaplanować rozwój swoich harcerzy, wybierając zajęcia w pięciu zlotowych strefach programowych: historia i tradycje rycerskie, kultura, rozwój intelektualny i duchowy, sprawność fizyczna oraz wędrówka. Plakietki zostały przez nas zdobyte z czego bardzo się cieszymy.
Na zlocie czekało nas wiele atrakcji: prawie wszyscy po raz pierwszy mieli okazję dosiąść i pojeździć na koniu, nauczyć się tańczyć, spotkać z wikingami, pierwsza pomoc to rutyna ale nauka szybkiego czytania to już coś. Nasze stroje średniowieczne spełniły swoje zadanie pozwalając się nam wtopić w tłum. Atrakcji nie było końca wystarczyło tylko chcieć wyjść do ludzi np.: byliśmy uczestnikami przepięknej tradycji ogniobrania.
Nasza wyprawa pierwszorocznych była kompletną porażką ale tylko pod względem pogody - deszcz przemoczył nas do ostatniej nitki– zadania i trasa były ok. Mieliśmy okazję uczestniczyć w koncertach różnych zespołów, spotkaniu z premierem Panem Donaldem Tuskiem, szliśmy w kolumnie reprezentacyjnej z harcerzami ze Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich podczas tradycyjnego apelu z okazji Grunwaldzkiego Święta. Warto nadmienić iż pod pomnikiem zwycięstwa grunwaldzkiego stanęło ponad sto drużyn, które w tym roku zdobyły Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej.

Nie sposób wymienić wszystkiego ale jedno warto powiedzieć:

ZA ROK ZNOWU TAM BĘDZIEMY O NIEBO MĄDRZEJSI I BARDZIEJ ZORGANIZOWANI !!!

 

Zdjęcia z Zlotu Grunwaldzkiego


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę