Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 414

Mieli doradzać za darmo... Ale ich nie ma

Po burzy związanej z zapowiedzią powołania płatnych doradców nowo wybrany prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski zapowiadał powołanie społecznej, czyli pracującej za darmo Rady Konsultacyjnej, która miała być jego organem doradczym. Zgodnie z zapowiedziami rada miała składać się z zacnych i bardzo dobrze wykształconych ludzi i to wcale niekoniecznie mieszkańców Łomży. Niestety, choć od wyboru Czerniawskiego na urząd prezydenta minęło siedem miesięcy, i niewiele mniej od zapowiedzi powołania Rady, w dalszym ciągu prezydent tego nie zrobił. Teraz po naszych przypomnieniach odpisano, że „z uwagi na okres wakacyjny powołanie Rady Konsultacyjnej i jej pierwsze posiedzenie jest obecnie planowane na koniec września”.

Już kilka dni po zaprzysiężeniu na prezydenta Łomży Mieczysław Czerniawski zapowiedział powołanie, w pełnej dozwolonej przez przepisy prawa liczbie – czyli pięciu – etatowych doradców. Wówczas też zapowiedział, co wywołało burzę, że jednym z nich będzie były prezydent Jerzy Brzeziński. Dziś prezydent Łomży ma trzech etatowych doradców, to znaczy takich którzy mają wypłacane pobory z kasy miasta. To Maciej Wałkuski, prywatnie zięć prezydenta, Jacek Babiel i Robert Czapla. Ten ostatni jest zatrudniony na pół etatu i został powołany całkiem niedawno, w miejsce odwołanego wcześniej z funkcji doradcy Jerzego Brzezińskiego, poprzedniego prezydenta Łomży.
Teoretycznie doradca to osoba, która ma większą niż inni wiedzę w określonym temacie, i pytana przez osobę podejmującą decyzję, odpowiada wskazując najlepsze rozwiązanie. Z trzech osób  wymienionych powyżej ten warunek spełnia chyba tylko ostatnia... A że problemów do rozwiązania w Łomży całe mnóstwo to i dobre rady prezydentowi by się przydały. I wydawało się, że prezydent mógłby je usłyszeć od członków Społecznej Rady Konsultacyjnej, której powołanie sam – nawet nie pytany – zapowiedział. Czyniąc to w pierwszych dniach stycznia 2011 roku zapowiadał, że jej szefem zostanie prof. dr hab. Andrzej Zawiślak, który był m.in. Ministrem Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, Przewodniczącym Rady Naukowej Centrum Badań Przedsiębiorczości i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, oraz Kierownikiem Katedry Systemów Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. I właściwie na tym się skończyło... Wówczas informowano, że „pełny skład Społecznej Rady Konsultacyjnej zostanie przedstawiony w późniejszym terminie.”.
Kilka dni po tej zapowiedzi dowiedzieliśmy się o zatrudnieniu w ratuszu prezydenckich doradców, a wśród nich zięcia, co wywołało burzę, jeszcze większą niż poprzednia, i tym razem słyszaną już w całej Polsce...
Dopytywany o Radę Konsultacyjną kilka miesięcy później (w kwietniu) prezydent Czerniawski mówił, że będzie, i że zasiądzie w niej także m.in. były prezydent Łomży Marek Przeździecki. Teraz, po kolejnych miesiącach, i kolejnych pytaniach o tę radę, z ratusza przyszła informacja, że  jej powołanie planowane jest na koniec września, bo teraz są wakacje...

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę