Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 407

Mówią, że zaczną budować

Początek lipca – to termin w którym ma rozpocząć się budowa pierwszej w Łomży galerii handlowej z hipermarketami. Tę datę radnym z Komisji Gospodarki Komunalnej we wtorek podał Jerzy Wierzbowski, prezes spółki Galeria Narew, która ma zbudować Galerię Narew na Bawełnie. To już kolejny podawany termin rozpoczęcia tej inwestycji. Budowę galerię miano rozpocząć jeszcze w ubiegłym roku... - Jeśli nastąpi opóźnienie, to na pewno nie będzie większe niż do końca miesiąca – mówił nam Andrzej Serafin, dodając, że cała inwestycja na pewno będzie ukończona w listopadzie 2012 roku.

Galeria Narew powstanie na działce o powierzchni nieco ponad 8,5 ha. Ma mieć gigantyczną jak na Łomżę powierzchnię blisko 62 tys. metrów kwadratowych, czyli mniej więcej 15 razy większą niż budynek supermarketu Kaufland. Powierzchnia handlowa w Galerii Narew sięgnie około 44 tys.m2. Blisko 1/4 ma zająć hipermarket Real, który na półkach swoich hipermarketów ma ponad 45 tys. artykułów spożywczych, drogeryjnych i przemysłowych, a drugie tyle drugi hipermarket tym razem budowlany Castorama. Na jelcami powierzchni handlowych mają być także m.in. sieci HM i Rossmann.
Już wcześniej Jerzy Wierzbowski podawał, że inwestycja szacowana jest na około 62 mln euro. Do tej pory nie został jednak ogłoszony ani finansujący budowę inwestor, ani firma która ma fizycznie budować galerię. Wierzbowski mówił radnym, że wykonawcę, który jest już wybrany, będzie mógł ogłosić w przyszłym tygodniu.
Podczas posiedzenia tej samej Komisji mówiono także o drugiej galerii – Galerii Veneda - planowanej u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, ale przedstawiciel firmy Echo Investment nie był w stanie określić przybliżonego terminu rozpoczęcia prac. Mówił że rozpoczną się one w tym roku i zakończą przed końcem 2012 roku. 
W przypadku tej galerii w dalszym ciągu nie wiadomo, czy podjęta przed dwoma laty uchwała Rady Miasta Łomża w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu Łomży w obrębię dzisiejszych ulic Wyszyńskiego, Sikorskiego, Zawadzkiej i Katyńskiej, dopuszczająca tu budowę galerii handlowej ze sklepem wielkopowierzchnionym była zgodna z prawem czy nie. Choć postępowanie sądowe zakończyło się już dwa tygodnie temu, a we wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny miał ogłosić wyrok, publikację tę odroczono o tydzień. Zgodnie z prawem o postępowaniu przed sądami administracyjnymi coś takiego można zrobić tylko raz „w sprawie zawiłej”. WSA w Białymstoku sprawę uchwały bada ponownie, po unieważnieniu jego wcześniejszego wyroku (uznającego uchwałę za zgodną z prawem) przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę