Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Harcerski Zlot Przyjaźni

Zambrów Szkoła Podstawowa nr 3 20 - 21 maja 2011

W dniach 20-21.05.2011r. nasza 13 osobowa grupa harcerzy uczestniczyła w VI zlocie Przyjaźni w Zambrowie i reprezentowała 21 DH ,,Agapa-Pomocną dłoń”.

Pierwszego dnia zlotu odbył się bieg patrolowy ścieżką edukacyjną ,,Koszary zambrowskie”. Dostaliśmy mapę, 20 pytań z historii koszar i ruszyliśmy w trasę. Prowadzącym był nasz druh Grzegorz, który „czytając mapę” prowadził nas, a my na każdym punkcie poznając po kolei historię koszar uzupełnialiśmy pytania odpowiedziami z tablic informacyjnych zamieszczonych na budynkach byłych koszar. Bieg przeszliśmy pomyślnie.

Po powrocie do szkoły zaczęła się wieczornica podsumowująca bieg. Zaproszonym gościem okazał się historyk nauczyciel tutejszej szkoły, który sprawdził naszą wiedzę poznaną na biegu patrolowym, a następnie uzupełnił nasze wiadomości wyjaśniając ważniejsze pojęcia, daty i wydarzenia. Potem była cisza nocna, a tak naprawdę to prawie jej nie było – niestety.

Drugi dzień rozpoczął się o 6 rano. Niewyspani, ale zadowoleni powitaliśmy ten dzień toaletą poranną, śniadankiem no i oczywiście apelem porannym, na którym dowiedzieliśmy się o dalszym programie zlotu, w którym znalazły się: rozgrywki sportowe, malowanie na folii, zajęcia z origiami ( to dla zuszków), a na koniec ognisko z kiełbaskami. Nasza drużyna wzięła udział w rozgrywkach piłki nożnej i siatkówki. Młodsze harcerki poszalały troszkę na placu zabaw.

Po rozgrywkach sportowych wszyscy udali się na ognisko, które było oddalone od naszego miejsca zakwaterowania około 7 km. Trzech HARCERZY Z NASZEJ DRUŻYNY POSTANOWIŁO TĘ DROGĘ POKONAĆ PIESZO, reszta pojechała autokarem. Na ognisku odbywały się różne gry i zabawy. Największą popularnością cieszyła się zabawa z przeciąganiem liny. Każdy z uczestników zlotu mógł upiec sobie kiełbaskę lub dostać ją już upieczoną na grillu (co bardziej leniwi wybierali tę drugą opcję). Po ognisku było wręczenie dyplomów, czułe pożegnania i oczywiście powrót do domu. Wszystkim bardzo podobał się zlot i czekamy na następny za rok.

 

txt: pwd. Marzena Bagińska
foto: dh. Wiktoria Łepkowska i pwd. Marzena Bagińska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę