Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Kup pan... targowisko

Trzy działki, w tym byłe targowisko “Manhatan 2” przy ul. Nowogrodzkiej, chce sprzedać prezydent Łomży. Działka po targowicy, o powierzchni ponad 10,5 tys. mkw. wraz z budynkiem, utwardzonym placem i ogrodzeniem, została wyceniona na 389 tys. 300 zł.


Targowisko – zwane przez mieszkańców “Manhatan 2”, od kilku lat stoi puste. Sprzedający i kupujący wynieśli się stamtąd, gdy targowicę utworzono przy dworcu PKS. Jak argumentował wiceprezydent Marcin Sroczyński radnym z komisji Komisja Gospodarki Komunalnej, miasto chce działkę sprzedać, bo pojawili się przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani tym terenem.
Działka ma dokładnie 10 638 mkw powierzchni. Jest ogrodzona i zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest na działalność usługowo-handlową. Z uwagi na istniejący na niej budynek kupujący będzie zwolniony konieczności opłacenia podatku VAT.

Pozostałe działki, które miasto chce sprzedać znajdują się przy Alei Piłsudskiego i są znacznie mniejsze. Pierwsza przy Al. Piłsudskiego 34, o powierzchni - 966 mkw została wyceniona na 47 623,00 zł, a druga przy Al. Piłsudskiego 58c, o powierzchni 749 mkw na 40 670,00 zł. Obie działki są przeznaczone pod działalność usługowo-handlową. W ich przypadku do ustalonej w przetargu ceny zbycia nieruchomości zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 22% ceny.
Dodajmy, że wszystkie działki mają być sprzedane w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę