Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Wielkanocna zbiórka żywności

Łomża 8-9 kwietnia 2011

W piątek i sobotę czyli 8 i 9 kwietnia w niektórych marketach dyżurowali wolontariusze z 59 Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom. Harcerze zbierali żywność m.in. w Biedronkach, Lidlu i w Stokrotce.

Wiola Gosiewska, Ola Niedźwiecka, Radek Klepadło, Wiktoria Święcińska i Weronika Rogowska podczas zbiórki w Biedronce. / Fot. 59 DH Ptaki PtakomJak mówi phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy i koordynator zbiórki – Drużyna Ptaki Ptakom prowadzi zbiórki, gdyż w przyrzeczeniu jest zapisane „całym życiem pełnić służbę Bogu i Ojczyźnie, a tylko w Bogu są rzeczy, które musimy realizować, czyli pomoc drugiemu człowiekowi. Naszym obowiązkiem jest walka z głodem i ubóstwem. Jeśli my nie podejmiemy pracy, wysiłku na rzecz walki z głodem, będzie dominowało ubóstwo.

Zbiórka trwała w piątek w godzinach 14:00-19:00, natomiast w sobotę zaczęła się o godz. 9 i potrwała do godziny 18:00.

Zebrana żywność trafi do potrzebujących z Łomży i okolic. Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim, którzy podczas takich akcji okazują wolontariuszom wiele ciepła i serdeczności i nie przechodzą obojętnie obok kosza z żywnością dla potrzebujących.

Policzyliśmy w tym roku te organizacje, które biorą udział w zbiórce. Mają pod opieką ponad 20 tysięcy potrzebujących. Oczywiście czy trafi ta żywność do tych 20 tysięcy to tylko zależy od ofiarności Państwa – powiedział Romuald Turczyński z Banku Żywności w Suwałkach.

Lubię pomagać ludziom biednym i potrzebującym. Biorę udział w podobnych akcjach charytatywnych - mówi Jarosław Mystkowski, wolontariusz. Natomiast Kamil Kołak mówi, że pomógł także z nudów (jakby nie zbiórka żywności, nudził by się przed kompem). Harcerze uzbierali 634,91 kg żywności.

dh Paweł Dąbrowski

 

Foto: Wielkanocna zbiórka żywności
Foto: Wielkanocna zbiórka żywności
Foto: Wielkanocna zbiórka żywności
Foto: Wielkanocna zbiórka żywności
Foto: Wielkanocna zbiórka żywności
Foto: Wielkanocna zbiórka żywności

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę