Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

Dzień Odkrywania Młodych Talentów

(zdjęcia w galerii)

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej w Drozdowie. W szkole zorganizowany został Dzień Odkrywania Młodych Talentów. Reprezentując Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi szukaliśmy wśród uczniów  pasjonatów przyrody. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy pokaz odgłosów wydawanych przez zwierzęta leśne, co związane jest z przebudzeniem wiosennym po cichym i spokojnym okresie w przyrodzie jakim jest zima. Następnie młodzież wzięła udział w przygotowanych konkursach przyrodniczych pt. „Naśladowanie głosów zwierząt” oraz „Kalambury”.

     Dzieci doskonale wykorzystały poznaną wiedzę i wykorzystały ją podczas konkursu m.in. naśladowały głosy sowy, jelenia, myszy, gołębia, dzika, wilka. Świetnie poradziły sobie w konkurencji kalambury, gdzie w formie krótkiego opowiadania przedstawiały w zagadkowy sposób zwierzęta żyjące na łące, w zbiornikach wodnych czy też w lesie. Za udział w konkursie dzieci otrzymały nagrody w postaci wydawnictw. Podczas prelekcji przedstawiliśmy także trofea myśliwskie. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film pt. „Wiosna w Puszczy”, obrazujący pierwsze oznaki wiosny  zarówno w świecie roślin jak i zwierząt.

     Spotkanie pozwoliło sprawdzić umiejętność słuchania oraz znajomość zwierząt leśnych wśród dzieci. Uczniowie w trakcie prelekcji wykazali się dużą aktywnością i wiedzą przyrodniczą. Możemy stwierdzić, że po zajęciach każdy z uczestników odkrył w sobie talent miłośnika przyrody, a swoją wiedzę wykorzysta, obserwując w terenie budzącą się do życia przyrodę.

 

..................................................................................................


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę