Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 383

Brzeziński będzie etatowym doradcą Czerniawskiego

Jerzy Brzeziński, były prezydent Łomży, od 1 stycznia 2011 roku ma być etatowym doradcą obecnego prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Tak zapowiedział sam prezydent Czerniawski podczas konferencji prasowej na której swoim zastępcom, Beniaminowi Doboszowi i Mirosławie Kluczek, wręczył podpisane zarządzenia o powołaniu na zastępców prezydenta Łomży. Czerniawski choć mówił, że „nie zamierza powoływać gabinetu politycznego”, przyznał, że powoła „w pełnej dozwolonej przez prawo liczbie (w mieście wielkości Łomży pięciu - dop.red.) doradców i asystentów”, a wśród nich będzie także Jerzy Brzeziński, który ma mu doradzać „przez kilka miesięcy” (...) „do momentu kiedy nie ułoży sobie zawodowego życia”.

- Pan prezydent Brzeziński, po 8 latach rządów, ma do przekazania wiele nowemu prezydentowi – mówił Mieczysław Czerniawski.
Już wcześniej informowaliśmy, że asystentem prezydenta Mieczysława Czerniawskiego jest Wawrzyniec Kłosiński, który wcześniej był asystentem prezydenta Jerzego Brzezińskiego.  
Prezydent Czerniawski dopytywany o kolejnych doradców i asystentów mówił, że ich nazwiska poznamy w momencie ich powołania. Wówczas też mamy poznać koszty funkcjonowania tego gremium.
Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych doradców i asystentów mogą powoływać  marszałkowie województwa, starości oraz wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. Są to pracownicy mianowani, poza wszelkimi konkursami. Ciała te przypominają „gabinety polityczne” powszechnie występujące w administracji rządowej szczebla centralnego oraz w urzędach wojewódzkich.

Zastępcy Czerniawskiego
Mirosława Kluczek ma odpowiadać za edukację, kulturę, sport i pomoc społeczną, a Beniamin Dobosz, który został pierwszym zastępcą, za sprawy związane z gospodarką, budżetem i pozyskiwaniem środków zewnętrznych.
Wręczając im zarządzenia o powołaniu i odbierając od nich wymagane prawem ślubowanie Czerniawski poinformował także, że następnego dnia na pełniącą obowiązki Sekretarza Miasta powoła panią Tamarę Małachowską. Zastąpi ona na tym stanowisku Kazimierza Pruszyńskiego, który przez ostatnich kilka miesięcy, po przejściu na emeryturę Jana Zawistowskiego, pełnił obowiązki Sekretarza Miasta.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę