Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Fort na sprzedaż

Główne zdjęcie
Fort nr 4 w Łomży

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż wybudowany jeszcze w XIX wieku Fort nr. 4 w Łomży. Wchodził w skład łomżyńskiej twierdzy będącej częścią większego systemu obronnego na linii Narwi i Biebrzy zabezpieczającego zachodnie granice Cesarstwa Rosyjskiego. Obiekt ma charakter ziemnej reduty wzniesionej w systemie fortyfikacji polowej wzmocnionej, o narysie prawie regularnego pięcioboku z drogą forteczną, rowem fortecznym, wałami i trawersami. To najmniej znany z łomżyńskich fortów. Położony jest przy ul. Wojska Polskiego około 200 metrów od drogi nr. 61 Łomża – Ostrołęka.

Cała działka ma ponad 4 hektary, jest ogrodzona, zadrzewiona i zakrzewiona.
Tak jak każdy zabytek także Fort nr 4 podlega ochronie konserwatorskiej. Dla historyków szczególnie cenne są wały, rowy forteczne oraz dziedziniec.
Dodajmy, że przez dłuższy czas Agencja Mienia Wojskowego usiłowała fort wydzierżawić, ale nie było chętnego. Teraz został on wystawiony na sprzedaż. Szczegółowych informacji o nieruchomości udziela Oddział Agencji w Olsztynie.

AMW Olsztyn
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę