Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Zlot Mikołajkowy

3-4 grudnia 2010 Czyżew

W dniach 3 – 4 grudnia 2010 r. odbył się w Czyżewie VI Mikołajkowy Zlot Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych Hufca Nadnarwiańskiego. Tradycyjne spotkanie Mikołajkowe przygotowali harcerze czyżewskich drużyn: 3 DH im. Szarych Szeregów, 6 DHS im. Sybiraków i 8 CDW przy wsparciu dyrekcji szkół.

Przybyły do Czyżewa zuszki z Zambrowa i harcerze z Zambrowa, Bielska Podlaskiego, Jedwabnego i Łomży. Łącznie w zlocie uczestniczyło 170 harcerzy z 13 drużyn. Komendantka Hufca Nadnarwiańskiego hm Dorota Górska wspomagała druhny: phm Jolantę Wajszczyk, phm Halinę Lipińską, pwd Annę Walaszek i dh Annę Łapińską w ogarnięciu dużej gromady harcerskiej. Miło było gospodarzom, że druhny i druhowie tak licznie przybyli na spotkanie. Gośćmi zlotu byli: Prezes Koła Sybiraków w Czyżewie p. Henryk Bruliński i dh Krystyna Kupniewska.

Pierwszy dzień zlotu upłynął na wspólnym śpiewaniu i prezentacji drużyn zgromadzonych wokół ognia. Druhna komendantka wręczyła uczestnikom pamiątkowe plakietki. Wszyscy obejrzeli też stałe ekspozycje poświęcone bohaterom gospodarzy harcówki – Szarym Szeregom i Sybirakom. Były też wieczorne zabawy, przyjacielskie pogawędki, nawiązywanie nowych znajomości. Nawet na sen nie było zbyt dużo czasu.

Sobotni poranek powitał patrole harcerskie na ulicach Czyżewa. Podczas gry terenowej druhny i druhowie wykazywali się umiejętnościami z terenoznawstwa, szyfrowania, samarytanki, znajomością znaków patrolowych i innych. Pokonywali w tym biegu przeszkody jakie napotykali bracia Przewłoccy „Zawiszacy”, którzy z powstańczej Warszawy wędrowali z meldunkiem dowództwa Powstania Warszawskiego do bazy partyzanckiej w Lasach Chojnowskich. Trasa biegu patrolowego zawiodła na wystawę :„Sowiecka agresja 17 września 1939 roku na ziemiach Polski północno – wschodniej” w ZSOiZ.

Zuchy w tym czasie odbyły spacer do biblioteki publicznej, gdzie obejrzały wystawę malarską – „Pejzaże Ziemi Podlaskiej”, oraz konkursowe prace dziecięce – „Laurki i ulubione pluszaki”. Po powrocie do bazy zlotowej grały w gry planszowe „Zawiszaki” i karty utrwalające wiedzę o Powstaniu Warszawskim.

Na apelu podsumowującym uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zaproszenia na przyszłoroczny zlot wraz ze świątecznymi życzeniami. W mgnieniu oka minie rok i znów spotkamy się na Zlocie Mikołajkowym w Czyżewie.

pwd. Marzena Trzaska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę