Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kurs drużynowych

4 grudnia 2010 Czyżew

Pierwsze zajęcia kursu drużynowych. Podczas Mikołajkowego Zlotu w Czyżewie w dniach 3 – 4 grudnia 2010 r. odbyło się pierwsze spotkanie kursu drużynowych pod hasłem „Jedna idea – różni w działaniu”. Komendantka, hm. Dorota wprowadziła w tematykę kursu i przekazała pałeczkę dh. Lidce, której zadaniem było ustalenie głównych zasad współorganizacji i przebiegu obecnego, jak i przyszłych spotkań.

Na „drzewie decyzyjnym" kursanci ustalili swoje cele i potrzeby udziału w kursie, następnie zapisali wstępny kontrakt współpracy z prowadzącymi. Po godzinie poznawania się rozpoczęła się właściwa praca poznawcza - poznawanie znaczenia statutu ZHP w pracy drużynowego. Tę część zajęć poprowadziła druhna Komendant.

Mimo bardzo późnej pory zakończenia zajęć pierwszego dnia, wśród Kursantów trwały rozmowy o umiejętności pracy zgodnej z ideą harcerstwa. Następnego dnia, uczestnicząc w biegu patrolowym Kursanci mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę zdobytą poprzedniego dnia oraz ocenić sposób organizacji i przeprowadzenia zajęć terenoznawczych. Oceniać jest łatwo, ale trzeba jeszcze samemu wykazać się umiejętnością opracowania biegu patrolowego...i z taką pracą domową zakończyło się dwudniowe spotkanie Kursu Drużynowych.

Na kurs zgłosiło się 12 chętnych z 4 drużyn i jeden nauczyciel. Miejmy nadzieję, ze wszyscy wytrwają do końca i otrzymają patent drużynowego.

phm. Lidia Grad

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę