Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 381

Czerniawski przejmie władzę we wtorek

Mieczysław Czerniawski (62 lata) wygrał II turę wyborów prezydenckich w Łomży. Zgodnie z oficjalnymi wynikami niedzielnego głosowania na kandydata SLD głosowało 10453 łomżan. Jego kontrkandydat Lech Antoni Kołakowski z PiS uzyskał 6722 głosy poparcia. W drugiej turze wyborów w Łomży do urn poszło 34,57% uprawnionych do tego mieszkańców miasta. Mieczysław Czerniawski fotel prezydenta Łomży obejmie we wtorek 14 grudnia.

Walka o fotel prezydenta Łomży zapowiadała się bardzo ciekawie. Obaj kandydaci w pierwszej turze wyborczej zdobyli niemal identyczne wyniki. Różnica między nimi wynosiła raptem 54 głosy. Przed dwoma tygodniami na Mieczysława Czerniawskiego z SLD głosowało 5860 wyborców, a na Lecha Kołakowskiego z PiS 5806 wyborców. Kampania wyborcza przed drugą turą nabrała rumieńców dopiero po ogłoszeniu przez pretendentów, a zwłaszcza przez Kołakowskiego, kandydatów na zastępców prezydenta. Wydawało się, że bój jest wyrównany, a o zwycięstwie – tak jak w pierwszej turze - może przesądzić kilkadziesiąt głosów. Po ogłoszeniu wyników wyborów wątpliwości kogo popiera większość nie było. Za Czerniawskim opowiedziało się 60,86% wyborców, którzy oddawali w niedzielę głosy, podczas gdy Kołakowskiego poparło 39,14% wyborców.
To już druga przegrana Kołakowskiego w finale wyborów o fotel prezydenta Łomży. Przed czterema laty walkę przegrał z Jerzym Brzezińskim.

Czerniawski zacznie od bilansu
- Pierwsza decyzja to jest przygotowanie bilansu otwarcia. To jest audyt, który musimy zrobić – mówi Mieczysław Czerniawski, nowo wybrany prezydent Łomży. Jak zapewnia, bilans otwarcia „nie wiąże się z czystkami”, ani „nie jest szukaniem dziury w całym”, ale „jest to rzetelna ocena”.
- Pragnę to zrobić, aby poinformować mieszkaniowców Łomży z czym startujemy – mówi Czerniawski.
W pierwszych wystąpieniach po ogłoszeniu wyniku wyborów dziękował za zaufanie i apelował, do mieszkańców, radnych Rady Miasta ze wszystkich opcji, a także do kontrkandydata Lecha Kołakowskiego o współdziałanie dla dobra Łomży. Kołakowski, który w dalszym ciągu pozostaje posłem na Sejm RP,  zrewanżował mu się zapewnieniem o gotowości szerokiej współpracy dla dobra mieszkańców Łomży. Dodawał też, iż liczy, że ta współpraca będzie bardziej owocna niż z dotychczasowym prezydentem miasta.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę