Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Sejmik Drużyn Grunwaldzkich

12 - 14 listopada 2010 Krasnybór

Każdy hufiec chce aby jego harcerze i zuchy rozwijały się wszechstronnie i poznawały nie tylko najbliższe otoczenie. Nabywanie umiejętności poznawania i nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni jest wpisana w pracę drużyn i gromad zuchowych.

2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Zielony Płomień” z Jedwabnego, postanowiła więc w roku harcerskim 2010/2011, podjąć starania o zdobycie Odznaki Grunwaldzkiej i Tytułu Drużyny Grunwaldzkiej. Nie jest to łatwa droga, ale gdy ma się przyjaciół łatwiej jest pokonywać przeszkody . Oczywiście nie obyło się bez chwil zwątpienia- czy aby poradzimy.

Bardzo pomocny okazał się Sejmik Drużyn Grunwaldzkich. Odbył się on w dniach od 12 do 14 listopada 2010r. w Krasnymborze. Nasze spotkanie zaowocowało wieloma nowymi znajomościami. Mamy nadzieję na szerszą współpracę na przyszłe miesiące a może i lata? Podobała nam się otwartość harcerzy i harcerek z Suwalskiego Szczepu Harcerskiego „ZORZA” w stosunku do nas. Nie można było czuć się obco w takim towarzystwie. Zanim pomyśleliśmy co mamy robić wokół nas zebrała się gromadka ludzi z gitarami. Atmosfera wspaniała a ludzie przyjacielscy i otwarci.

W trakcie trwania Sejmiku odbył się II Rajd Niepodległościowy po Puszczy Augustowskiej. Był to świetny pomysł na sprawdzenie własnych sił. Wzięło w nim udział 45 osób z hufców z Łomży i Suwałk.

Trasa Rajdu została wytyczona pomiędzy Krasnymborem w Kozim Rynkiem. Przed uczestnikami postawionych zostało wiele zadań do wykonania i długa trasa do pokonania. Ale było warto. Mieliśmy okazję odwiedzić mogiłę powstańców z 1863 roku. Podsumowując - cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tej imprezie i reprezentowania naszego Hufca Nadnarwiańskiego na zewnątrz naszego środowiska.

phm. Małgorzata Modzelewska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę