Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Łomża nie będzie miała terenów inwestycyjnych?

Główne zdjęcie
Te tereny miały zostać uzbrojone z wykorzystaniem funduszy unijnych

Przez błędy formalne złożony we wrześniu przez władze miasta wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych uzbrojenia ponad 10 hektarów gruntów w Łomży został odrzucony. „Przedmiotem złożonego projektu jest kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Łomży poprzez budowę układu komunikacyjnego (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe) w ulicy Akademickiej oraz w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego, a także uzbrojenie działek inwestycyjnych w sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, teletechnicznej, wodociągowej. Obejmuje on także przebudowę sieci ciepłowniczej w rejonie ulicy Żabiej” – opisywano projekt na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Przedsięwzięcie wyceniono na około 17 milionów złotych, a wniosek zakładał ponad 81-procentowe dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Po zakończeniu inwestycji w 2013 roku Łomża wzbogaci się o w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne o powierzchni 10,42 ha. Poprawi się przez to również ich dostępność komunikacyjna, a zatem i atrakcyjność” - czytamy w informacji na stronie Urzędu Miejskiego. 
Niestety wszystko wskazuje na to, że tak sienie stanie. Jak informuje Urszula Mirończuk z  Departamentu Zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wniosek o dofinansowanie przygotowany przez miasto Łomża został złożony w konkursie w ramach działania 1.2 Region atrakcyjny inwestycjom poddziałanie 1.2.1 Tereny inwestycyjne, ale został odrzucony na etapie oceny formalnej.
- Wniosek o dofinansowanie projektu „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w mieście Łomża” został złożony w dniu 21 września 2010r. Na etapie oceny formalnej wniosku, w dn. 25.10.2010r., do Wnioskodawcy zostało wysłane pismo wzywające do poprawy błędów formalnych. Uzupełnienie zostało złożone 2.11.2010r., jednak oceniający dokumentację stwierdzili, że wnioskodawca nie zastosował się do przesłanych uwag. W związku z tym wniosek nie spełnił wymagań formalnych – podaje Urszula Mirończuk.
Jak wyjaśnia złożone przez Łomżę dokumenty nie spełniły kilku kryteriów formalnych, m.in. nie załączono kilku wymaganych załączników (dotyczących np. procedur oceny oddziaływania na środowisko, dokumentacji technicznej), niewłaściwie zaprezentowano wskaźniki projektu.
- Ponadto, według wnioskodawcy projekt miałby zostać zrealizowany w trybie „projektuj i zbuduj”. Szczegółowy Opis Priorytetów RPOWP, który jest podstawą do formułowania wymagań konkursowych, nie przewiduje dofinansowania projektów realizowanych w trybie „projektuj i zbuduj” w ramach działania 1.2.1. RPOWP – podkreśla Mirończuk dodając, że obecnie trwa procedura odwoławcza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę