Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Stopa bezrobocia przekroczyła 15 procent

Ponad 850 nowych bezrobotnych zgłosiło się w listopadzie do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. W tym samym czasie do urzędu zgłoszono 157 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych zwiększyła się aż o 325 osób czyli o 6,2%. Tylko zarejestrowanych w statystykach PUP mieszkańców Łomży jest ponad 3,5 tys, a w mieście i całym powiecie w sumie bez pracy jest ponad 5,5 tys osób.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu listopada 2010 roku wyniosła 5538 osób (w tym 2953 kobiet). Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 63,3% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3506.
- Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany jest z ograniczeniem kierowania zarejestrowanych osób na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – podaje Urząd Pracy.

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec listopada 2010r. kształtowała się na poziomie 12,9%, przy czym dla miasta Łomży wyniosła 15,3%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 10,2%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę