Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Duńczyków mniej w „Łomży”? Van Pur Łomża

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Royal Unibrew Polska, właściciel znajdującego się w Łomży browaru i marek piwa „Łomża” połączy się z Van Pur. Do wspólnego przedsięwzięcia firmy wnoszą łącznie pięć browarów: browary w Rakszawie, Zabrzu i Koszalinie (Van Pur) oraz w Łomży i Jędrzejowie (Royal Unibrew Polska), przy czym - zgodnie z komunikatem - nowy podmiot będzie spółką o nazwie Van Pur Łomża, w której większość udziałów – 80% - obejmą dotychczasowi akcjonariusze Van Pur, a resztę - 20% - Royal Unibrew. Na czele połączonych firm stanie Beata Pawłowska, dotychczasowa dyrektor generalna Royal Unibrew Polska. „Zgodnie z decyzją właścicieli, wszystkie browary i marki będą utrzymane i rozwijane”.

„Decyzja o połączeniu sił ostatecznie zapadła w ostatnich dniach i jest podyktowana przede wszystkim chęcią zbudowania silnej grupy, z bardzo dużym potencjałem wzrostu, zdolnej do podniesienia poziomu konkurencji z czołową trójką wytwórców piwa na polskim rynku (Grupa Żywiec, Kompania Piwowarska i Carlsberg)” - napisano w komunikacie.

Porozumienie pomiędzy Royal Unibrew a Van Pur musi zostać zatwierdzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W związku z umową Van Pur będzie mógł wykupić pozostałe akcje jakie w nowej spółce będzie posiadł duński Royal Unibrew w okresie od 1 czerwca 2012 r. do 15 marca 2014 za kwotę między 116 - 121 milionów złotych.

Firma Van Pur powstała w 1989 roku, przy czym w rynek piwny weszła trzy lata później zaczynając od rozlewania piwa marek Lech i Leżajsk w puszki. Od 1993 roku spółka Van Pur Sp. z o.o. uruchomiła własną warzelnię i rozpoczęła sprzedaż rodzimej marki Van Pur Premium.

Przypomnijmy duńska firma Royal Unibrew kupiła Browar Łomża w 2007 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę