Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Regionalne Jesienne Spotkanie Gromad Zuchowych i Drużyn Harcerskich

Drozdowo 20 listopada 2010

Jesienny Zlot w Drozdowie to okazja do wspólnej zabawy. W tym roku odbył się on 20.11.2010 r. Organizatorem zlotu było Namiestnictwo Zuchowo-Harcerskie przy wsparciu 2WDH "Zielony Płomień". Wszyscy harcerze bardzo głęboko wzięli sobie do serca powierzone zadania przez ich druhnę. Mamy nadzieję iż w oczach uczestników dobrze wypełnili swoje obowiązki.

Całą zabawę rozpoczął zwiad przyrodniczy po ścieżce"Ostoja Drozdowska". Dzieci z dużym zainteresowaniem podziwiały dorodne drzewa, słuchały opowiadań przewodniczki o roślinach i zwierzętach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się rude wiewiórki, beztrosko biegające po pniach i gałęziach drzew. Rzeźby postawione w dworskim parku wzbudziły wiele różnych emocji. Przeszkodą do bliższego zapoznania się z nimi była pogarszająca się pogoda. Jednak co się odwlecze to nie uciecze - nadrobimy to na wiosennym zlocie.

W środku muzeum było ciepło, sucho i cicho. Gdy wszyscy wrócili ze zwiadu przyrodniczego zostali podzieleni na mniejsze grupki. Wówczas rozpoczął się drugi etap zlotu związany ze zwiedzaniem części historycznej i przyrodniczej Muzeum. W tym samym czasie rozpoczęły się również zajęcia rękodzieła przeprowadzone przez Panią Janinę Rogowską- artystkę ludową. Dopełnieniem zabawy były pląsy i śpiewy harcerskie, kalambury, oraz inne atrakcje a wśród nich małe co nie co dla zgłodniałych.

Harcerze z "Zielonego Płomienia " wkładali wiele serca w swoją pracę dzięki czemu cały zlot przebiegał sprawnie bez niepotrzebnych zastojów. Zabrakło niestety czasu na krótki bieg harcersko-zuchowy oraz na inne gry pomiędzy grupami. Jednakże nic straconego. Jeśli w następnym roku ten zlot się odbędzie to pomysły które dziś nie zostały wykorzystane znajdą w nim swoje miejsce. Na pożegnanie każdy dostał mały drobiazg jako pamiątkę zlotową.

W zlocie wzięła udział 7 Gromada Zuchowa "Słoneczne Zuchy" z Łomży, 67 Drużyna Harcerska "Nieprzetartego Szlaku" im. Janusz Korczaka z Długoborza, 2WDH "Zielony Płomień" oraz gościnnie Pani Janina Rogowska.

Szczególne podziękowania składamy pracownikom Muzeum w Drozdowie, którzy wykazali się dużą cierpliwością w stosunku do nas i nie zostawili żadnego pytania bez odpowiedzi.

phm. Małgorzata Modzelewska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę