Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ostatnie dotacje dla mikroprzedsiębiorców

Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie 69 mikroprzedsiębiorstwom z województwa dotacje na rozwój działalności. To firmy, które ubiegały się o wsparcie w ostatnim ogłoszonym konkursie na podział środków w ramach Poddziałania 1.4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. - W tej grupie jest także kilka z Łomży – mówi Jacek Piorunek pochodzący z miasta członek zarządu województwa podlaskiego. - Wydawanie pieniędzy z funduszy unijnych na przedsiębiorczość to najlepsza inwestycja dla tych środków – dodaje.

W sumie na ogłoszony jeszcze w kwietniu konkurs wpłynęło 176 wniosków. Zdecydowana większość  z nich nie przeszła jednak pozytywnie oceny merytoryczną. Zdaniem oceniających wnioski specjalistów na dofinansowanie zasłużyły tylko 74 wnioski na ogólną wartość ponad 50 mln zł, w tym wartość dofinansowania sięgająca niemal 19 mln zł.
- Mając na uwadze wysokość możliwej do rozdysponowania w ramach danego konkursu kwoty – 5 mln euro jak i wielkość rezerwy na odwołania – 500 tys euro do dofinansowania wybranych zostało 69 wniosków na ogólną wartość z dofinansowaniem łącznym 17,840 mln zł – podaje departament zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego.

Wśród projektów które mają otrzymać dofinansowanie jest kilka złożonych przez łomżyńskich przedsiębiorców.  Telewizja Łomża Artura Filipkowskiego na uruchomienie programów na żywo „Codzienny serwis” i „New-sy dnia” chce zainwestować ponad milion złotych, przy czym niemal 400 tysięcy ma pochodzić z dofinansowania. Wsparcie - 359,6 tys zł - ma otrzymać także Firma Pogrzebowa EPITAFIUM na rozbudowę przedsiębiorstwa i zmianę procesu wykonywania usług kamieniarskich oraz m.in. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „WIRBUD” Witold Chludziński (132 tys zł) na zmianę procesu świadczenia usług.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę