Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dzień Niepodległości

Zambrów 11 listopada 2010

11 listopada 2010 r. obchodziliśmy największe polskie święto – 92. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Od 1989 roku, 11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych co roku odbywają się w Warszawie na pl. Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Lokalne obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowane są w każdym mieście.

W Zambrowie główna część miejskich obchodów 90. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się w dniu 11 listopada o godzinie 12.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem biskupa Stefanka z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych i przedstawicieli różnych związków , organizacji oraz harcerzy z 44 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej ”Oaza Spokoju” i zuchów z 4 Zambrowskiej Gromady Zuchowej ”Leśne Skrzaty”. Po mszy przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej przemaszerowaliśmy pod Pomnik Powstania Styczniowego i złożyliśmy kwiaty.

Rocznica Odzyskania Niepodległości to najważniejsze święto narodowe. Powinniśmy je obchodzić radośnie, bo wspominamy radosne wydarzenie – odzyskanie niepodległości. Powinniśmy jednak mieć świadomość, co znaczyło dla naszych rodaków 92 lata temu odzyskanie niepodległości i powrót Polski na mapę Europy, po 123 latach niewoli.

phm. Lidia Grad
pwd. Elżbieta Glińska

 

Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę