Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 374

Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł...

Nawet na cztery i pół roku może trafić do więzienia 27-letni Marek M. z Łomży. To on tydzień temu w czwartek w okolicach skrzyżowania ulic Łukasińskiego i Pułaskiego w Łomży potrącił kobietę z czteroletnią córeczką. Obie trafiły do szpitala w Łomży. Matka ma m.in. połamane żebra, dziewczynka uraz głowy i miednicy. Sprawca wypadku porzucił samochód i uciekł. Przez cztery kolejne dni się ukrywał. Po zatrzymaniu przez policję i przedstawieniu przez prokuratorów zarzutów spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanym, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na miesiąc.

Do wypadku doszło w czwartek ok. 15.40. Jak relacjonowała Izabela Białomyzy, z KMP w Łomży, mężczyzna fordem mondeo wyjechał z Jednaczewskiej po czym jadąc ulicą Pułaskiego stracił panowanie nad samochodem i w pobliżu skrzyżowania z ul. Łukasińskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu, przejechał przez wysoki krawężnik, a następnie na pobocze gdzie potrącił idącą tędy matkę z dzieckiem.
- Samochód zatrzymał się dopiero na ogrodzeniu pobliskiej posesji, przy czym przepchnął dziewczynkę z pobocza aż na tę posesję – mówiła Białomyzy.
Ranne, kobieta i jej córka, zostały przewiezione do szpitala w Łomży. Jak informowali policjanci  29-letnia kobieta w wypadku doznała złamania trzech żeber i pęknięcia kości przedramienia, a czteroletnia dziewczynka urazu głowy i miednicy.

Policjanci po przesłuchaniu świadków ustalili, że kierowcą forda był właściciel samochodu 27-letni łomżyński taksówkarz Marek M. Mężczyzna przez kilka dni był poszukiwany. Do domu wrócił dopiero po czterech dniach od wypadku i wówczas został zatrzymany przez policjantów.
Jak informuje Dariusz Błażejczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży, mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia, oraz nieudzielenia pomocy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.
- Czyny z tych pierwszych zarzutów zagrożone są karą do czterech i pół roku wiezienia, bo jest to klasyfikowane tak jakby w chwili wypadku był pijany  – mówi prokurator.
Mężczyzna przez prokuratorem mówił, że w chwili wypadku był trzeźwy. Tymczasem z zeznań świadków wynika, że mógł być nietrzeźwy.    
W środę prokuratorzy z Łomży wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 27-latka. Sąd podzielił ich ocenę i mężczyzna trafił na miesiąc do aresztu.

Śmiertelne potrącenie

Tymczasem tragiczny finał miał wypadek jakie wydarzył się w poniedziałek rano na ul. Rządowej.  Młody, 22-letni, kierowca mitsubishi potrącił przechodzącą przez ulicę Rządową starszą kobietę. Niestety, mimo szybko udzielonej pomocy medycznej, kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.
Do wypadku doszło tuż przed godz. 8. Mitsubishi jechało od strony Ronda Kościuszki w kierunku Starego Rynku. Mniej więcej w połowie długości ul. Rządowej, w miejscu gdzie nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych, przez jezdnię przechodziła 87-letnia kobieta. Staruszka była już na drugim pasie (szła z lewej na prawą stronę ulicy) gdy uderzył w nią samochód. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kobieta wyszła na jezdnię zza innego pojazdu wprost pod koła mitsubishi. Kierujący pojazdem 22-latek nie zdołał wyhamować i uderzył w 87-latkę. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala, ale pomimo udzielonej pomocy zmarła.
22-letni kierowca mitsubishi był trzeźwy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę