Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Którędy Via Baltica?

Przedstawiciele samorządów z Węgorzewa, Pisza, Mrągowa, Gołdapi, Kolna, Olecka, Łomży, Orzysza, Miłek i Pozezdrza domagają się zmiany przebiegu międzynarodowej trasy Via Baltica. Ich zdaniem droga ta powinna prowadzić z Warszawy przez Łomżę i Węgorzewo w kierunku Obwodu Kalingradzkiego, a nie jak się proponuje przez Białystok i Suwałki do przejścia granicznego w Budzisku. "Rozwiązanie będzie korzystne dla naszego regionu i w niczym nie zakłóci tranzytu na wschód" - uzasadnia kierując wniosek w imieniu samorządów do ministra infrastruktury i Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad senator Wiesław Pietrzak z Węgorzewa. Samorządowcy twierdzą natomiast zgodnie, że poprowadzenie trasy Via Balitca na północ od Ostrowii Mazowieckiej zdecydowanie poprawi sytuację ekonomiczną powiatów mazurskich.

Dodają także, że proponowany przez nich przebieg trasy nie wiedzie przez rezerwaty i tereny wartościowe ekologicznie. Samorząd Łomży przychyla się do takiego rozwiązania, bo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała wydanie na początku przyszłego roku decyzji kończącej spór: czy Via Baltica ma prowadzić przez Białystok czy przez Łomżę i wiadomo nieoficjalnie - że w sporze tym wygrać ma lobby białostockie. Czy propozycje mazurskich samorządów mogą zmienić zaplanowany przebieg trasy Via Baltica na razie nie wiadomo, ale na pewno będą wykorzystywane przez organizacje proekologiczne walczące z zamiarem budowy trasy przez bagna sztabińskie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę