Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Kolonia Zuchowo-Harcerska

25 czerwca – 7 lipca 2010 roku Gdańsk "Morska przygoda z harcerzami"

W dniach 25 czerwca – 7 lipca 2010 roku, w Gdańsku Stogach odbył się kolonia letnia, która była podsumowaniem rocznej pracy gromady zuchowej „Leśne Skrzaty” i drużyny harcerskiej „Oaza Spokoju” działających przy SP4. Oprócz zuchów, harcerek i harcerzy w obozie uczestniczyło również dziesięcioro niezrzeszonych uczniów naszej szkoły.

Bliskość morza i doskonała pogoda sprzyjały aktywnemu wypoczynkowi. Poza doskonaleniem technik harcerskich , były zajęcia sportowe, rekreacyjne, plażowanie oraz wycieczki krajoznawcze. Obozowicze zwiedzili Westerplatte i Trójmiasto. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali relacji przewodnika o bohaterskiej walce żołnierzy majora Sucharskiego oraz obronie Poczty Gdańskiej w 1939 roku.

Zobaczyli zbiory muzealne największego żaglowca świata, „Daru Pomorza” i podziwiali potęgę okrętu wojennego „Błyskawica”. Spacerowali Długim Targiem i po sopockim molo, zwiedzili kościół Najświętszej Marii Panny w Gdańsku – wdrapując się na jego wieżę po 409 schodach oraz bazylikę archidiecezjalną w Gdańsku Oliwie z najpiękniejszymi, ruchomymi organami. Zachwycili się bogactwem życia ukrywającego się pod lustrem wód morskich i oceanicznych Akwarium Gdańskiego.

Wieczorne życie obozowe wypełnione było gawędami, śpiewograniem, pląsami przy obrzędowym ognisku. Wszyscy chętnie uczestniczyli w chrzcie i ślubach obozowych oraz w randce w ciemno i występach kabaretowych. Ale najważniejszym wydarzeniem było złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego przez ośmioro harcerek i harcerzy 44 ZDH „Oaza Spokoju”.

W drodze powrotnej do Zambrowa uczestnicy obozu odwiedzili zamek krzyżacki w Malborku oraz Pola Grunwaldzkie, aby upamiętnić przypadającą w tym roku 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

Przywiezione znad morza wspomnienia wspólnych zabaw, żartów, rozmów, śpiewów i wypraw umilą jesienno – zimowe zbiórki, do następnego wspólnego obozu.

phm. Lidia Grad
pwd. Elżbieta Glińska


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
ZHP
cz, 07 października 2010 13:49
Data ostatniej edycji: cz, 07 października 2010 13:55:05

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę