Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 371

Ośrodek dla cudzoziemców w Łomży będzie istniał dalej... przynajmniej w październiku

Mimo wcześniejszych informacji z końcem września nie przestaną funkcjonować ośrodki dla uchodźców w Łomży i Białymstoku. Jak podaje Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu ds. Cudzoziemców w Warszawie, umowy na funkcjonowanie dotychczasowych ośrodków, w tym tego w Łomży, zostały przedłużone. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt oprotestowania wyników przetargu jaki na prowadzenie ośrodków przeprowadził Urząd ds. Cudzoziemców.

Przypomnijmy, spodziewana likwidacja trzech ośrodków dla uchodźców w województwie podlaskim, w tym również i tego przy ul. Wesołej w Łomży, miała związek z ogłoszeniem przez Urząd ds. Cudzoziemców wyników wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na prowadzenie takich Ośrodków od października 2010 roku do końca czerwca 2011r. Wśród wskazanych zwycięzców nie było żadnego z trzech dziś funkcjonujących ośrodków w obiektach należących do Białostockiego Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych (poza Zajazdem „Zacisze” w Łomży to także Hotel IGA i Zajazd „Budowlani” w Białymstoku). Takie rozstrzygnięcie oznaczałoby likwidację tych ośrodków. Niestety m.in. właściciel tych obiektów, zgodnie z prawem, odwołał się od wyników całego przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej.
- Dwa protesty dotyczą całego przetargu, dlatego do czasu rozstrzygnięcia ich przez Krajową Izbę Odwoławczą przy Urzędzie Zamówień Publicznych, nie możemy podpisywać żadnych nowych umów, a więc musieliśmy przedłużać umowy dotychczasowe – wyjaśnia Piechota.
Umowy zostały przedłużone, w zależności od ośrodka, albo do 2, albo do 15 listopada.
- Gorzej będzie jeśli KIO uzna, że cały przetarg trzeba powtórzyć, bo wówczas ta sprawa  przeciągnie się o kolejnych kilka miesięcy – dodaje Piechota.
Przypomnijmy, umowa na ośrodek dla uchodźców w Łomży powinna wygasnąć wraz z końcem czerwca. Urząd, ze względu na unieważnienie pierwszego, ogłoszonego jeszcze wiosną przetargu na prowadzenie ośrodków dla cudzoziemców, przedłużył ją do końca września, a teraz ma ją przedłużyć po raz kolejny.
Na początku września w Zajeździe „Zacisze” według danych UdsC mieszkało 84 cudzoziemców.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę