Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Za unijne pieniądze Łomża przygotuje tereny pod inwestycje?

Główne zdjęcie
Tereny inwestycyjne, które Łomża chce uzbroić za pieniądze unijne.

Niemal 10,5 ha gruntów pod inwestycje chcą przygotować władze Łomży. Pieniądze na uzbrojenie działek i nowe drogi miasto chce pozyskać, wzorem okolicznych samorządów, ze środków unijnych. Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza prezydent Łomża właśnie złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w mieście Łomża”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Projekt opiewa na około 17 milionów złotych, a ponad 80% środków miałaby wyłożyć UE.

- Przedmiotem złożonego projektu jest kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Łomży poprzez budowę układu komunikacyjnego (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe) w ulicy Akademickiej oraz w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego, a także uzbrojenie okolicznych działek inwestycyjnych – wyjaśnia Czech.
Projekt – jeśli otrzyma dofinansowanie - władze miasta chcą zrealizować w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a wszystko miałoby być gotowe za trzy lata - w 2013 roku. 
Czech podaje, że gdy już tereny inwestycyjne w Łomży będą, dzięki stworzeniu nowych miejsc pracy przez inwestorów, w mieście zmniejszy się poziom bezrobocia oraz poziom emigracji zarobkowych mieszkańców Łomży w kierunku największych aglomeracji miejskich w Polsce.

Dodajmy, z unijnych środków na przygotowanie terenów pod inwestycje z regionu korzystają już Zambrów, Kolno i Wysokie Mazowieckie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę