Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Umowa podpisana, rezonans ma być...

W łomżyńskim szpitalu dobiegają końca prace związane z uruchomieniem nowoczesnych komputerowych aparatów RTG, a niebawem ma tu stanąć także nowoczesny rezonans. Dziś w łomżyńskim szpitalu podpisano umowę na jego zakup z dofinansowaniem z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Koszt dobrej klasy rezonansu to ponad 4 mln złotych. Resort zdrowia wyłoży 3,7 mln złotych, resztę pokryje samorząd województwa podlaskiego.

od lewej: Marian Jaszewski - dyrektor szpitala w Łomży, Jacek Piorunek – członek zarządu województwa podlaskiego, Cezary Rzemek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i Jan Bajno - z-ca dyrektora szpitala.
od lewej: Marian Jaszewski - dyrektor szpitala w Łomży, Jacek Piorunek – członek zarządu województwa podlaskiego, Cezary Rzemek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i Jan Bajno - z-ca dyrektora szpitala.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia umowę podpisał wiceminister Cezary Rzemek. 
- Łomża ma dwa atuty, które zadecydowały o zakwalifikowaniu jej do programu. Jest to położenie miasta blisko Warmii i Mazur, gdzie nie ma wystarczającego zabezpieczenia w sprzęt tego typu oraz druga sprawa to dobrze przygotowany wniosek -  powiedział Cezary Rzemek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Nowoczesne rezonansy magnetyczne zakupione dofinansowaniem z NPZChN w tym roku mają trafić do ośmiu placówek w tym i do Łomży
- Jest to spore wyzwanie dla naszego szpitala. Dzisiaj otrzymaliśmy podpis pana ministra na umowie i ruszamy z procedurą przetargową - mówił Jan Bajno, zastępca dyrektora łomżyńskiego szpitala, po podpisaniu umowy.

Badania rezonansem magnetycznym należą do najlepszych, ale także i najdroższych badań w radiologii. Koszt jednego to kilkaset złotych. Od kilku lat w łomżyńskim szpitalu jest rezonans magnetyczny, ale to urządzenie wstawione tu przez prywatna firmę medyczną z Warszawy, która za wykonywane badania pobiera opłatę.  Po zakupieniu własnego rezonansu ten warszawski ze szpitala zniknie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę