piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Umowa podpisana, rezonans ma być...

W łomżyńskim szpitalu dobiegają końca prace związane z uruchomieniem nowoczesnych komputerowych aparatów RTG, a niebawem ma tu stanąć także nowoczesny rezonans. Dziś w łomżyńskim szpitalu podpisano umowę na jego zakup z dofinansowaniem z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Koszt dobrej klasy rezonansu to ponad 4 mln złotych. Resort zdrowia wyłoży 3,7 mln złotych, resztę pokryje samorząd województwa podlaskiego.

od lewej: Marian Jaszewski - dyrektor szpitala w Łomży, Jacek Piorunek – członek zarządu województwa podlaskiego, Cezary Rzemek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i Jan Bajno - z-ca dyrektora szpitala.
od lewej: Marian Jaszewski - dyrektor szpitala w Łomży, Jacek Piorunek – członek zarządu województwa podlaskiego, Cezary Rzemek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i Jan Bajno - z-ca dyrektora szpitala.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia umowę podpisał wiceminister Cezary Rzemek. 
- Łomża ma dwa atuty, które zadecydowały o zakwalifikowaniu jej do programu. Jest to położenie miasta blisko Warmii i Mazur, gdzie nie ma wystarczającego zabezpieczenia w sprzęt tego typu oraz druga sprawa to dobrze przygotowany wniosek -  powiedział Cezary Rzemek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Nowoczesne rezonansy magnetyczne zakupione dofinansowaniem z NPZChN w tym roku mają trafić do ośmiu placówek w tym i do Łomży
- Jest to spore wyzwanie dla naszego szpitala. Dzisiaj otrzymaliśmy podpis pana ministra na umowie i ruszamy z procedurą przetargową - mówił Jan Bajno, zastępca dyrektora łomżyńskiego szpitala, po podpisaniu umowy.

Badania rezonansem magnetycznym należą do najlepszych, ale także i najdroższych badań w radiologii. Koszt jednego to kilkaset złotych. Od kilku lat w łomżyńskim szpitalu jest rezonans magnetyczny, ale to urządzenie wstawione tu przez prywatna firmę medyczną z Warszawy, która za wykonywane badania pobiera opłatę.  Po zakupieniu własnego rezonansu ten warszawski ze szpitala zniknie.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0