niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

OSM Piątnica będzie produkowała na „wyższym poziomie”

Nowoczesną, czteropiętrową halę produkcyjną chce wybudować OSM Piątnica. Spółdzielnia, od lat boryka się z problemem braku przestrzeni do rozbudowy, stąd decyzja o rozbudowie zakładu w górę. Wstępem do tej inwestycji, która ma być realizowana w przyszłym roku, jest prowadzona obecnie budowa nowej kotłowni – mówił w porannej rozmowie Radia Nadzieja Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. Hala stanie w miejscu starej kotłowni. Będą w niej aż cztery poziomy, każdy po 2 tys m2, na których staną nowe linie produkcyjne.

Magazyn wysokiego składowania OSM Piątnica
Magazyn wysokiego składowania OSM Piątnica

W nowym „wysokim zakładzie” staną przede wszystkim linie produkcyjne związane z dotychczasowymi produktami Piątnicy, bo jak podkreślał prezes Kalinowski zapotrzebowanie na te produkty jest w dalszym ciągu wyższe niż dotychczasowe możliwości produkcyjne zakładu.
- Z czterech grup naszych produktów, tylko w jednej – śmietanach – nasze może produkcyjne są powyżej zamówień z rynku. W pozostałych grupach: serku wiejskim, serkach do smarowania i twarogach dostawy musimy ograniczać – mówił Kalinowski.   

W związku z dużym popytem na produkty mleczarni, a także w perspektywie nowej hali produkcyjnej OSM Piątnica  rozważana możliwość przyjęcia nowych członków do spółdzielni. Jak mówił prezes Kalinowski już dziś spółdzielnia musi bowiem dokopywać po ok. 100 tys litrów mleka dziennie na tzw. wolnym rynku. Potencjalni producenci którzy mogliby być przyjęci do spółdzielni już zostali wytypowani, a decyzja w tej sprawie ma zapaść w połowie września.
Dodajmy, że OSM Piątnica od 11 lat nieprzerwanie płaci swoim dostawcom najwyższą cenę za mleko w Polsce. W pierwszym półroczu tego roku średnia cena ta wyniosła 1,52 zł, podczas gdy średnia cena w województwie podlaskim jest o około 50 groszy niższa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0