Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.wspolczesna.pl

Via Baltica przez Białystok!

Decyzja o przebiegu trasy Via Baltiki musi być zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego – powiedział w czwartek Jan Kurylczyk, pełnomocnik rządu RP ds. budowy dróg i autostrad. A to znaczy, że trasa szybkiego ruchu będzie przebiegać przez Białystok, a nie przez Łomżę. – Główny przebieg trasy mamy uzgodniony, bo jest on zapisany w planie. Pozostała tylko kwestia szczegółów: czy robimy 12-kilometrowy wiadukt czy 6-kilometrowy, czy idziemy kawałek w prawo czy w lewo. To są rzeczy, o których trzeba zdecydować. Tę decyzję podejmiemy do końca roku – zapewnił Jan Kurylczyk.


W planie zagospodarowania zaś zapisano, że Via Baltica na spornym odcinku ma przebiegać przez Zambrów, Białystok i Augustów.
– Co do tego kontrowersji nie ma – podkreślał pełnomocnik.
To zaskakujące stanowisko, gdyż członkowie specjalnej komisji, powołanej przez Ministerstwo Infrastruktury, pracują właśnie nad ogłoszeniem przetargu na opracowanie oceny oddziaływania trasy Via Baltica na środowisko. Ich zdaniem to właśnie od wyników raportu zależeć ma przebieg trasy!
– To nie tak, komisja ma mówić o szczegółach, np. gdzie i w jaki sposób zrobić przejścia zwierzyny – stwierdził Jan Kurylczyk. – A decyzję o przebiegu podejmuje Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w porozumieniu ze mną, a nie komisja.

Kurylczyk przyjechał do Białegostoku na konwent marszałków RP. Marszałkowie rozmawiali z przedstawicielami rządów także na temat rządowego programu ”Aktywna młodzież” oraz wykorzystywania funduszy unijnych.

(ka) 28. Października 2004 20:18

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę