Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejne firmy z regionu dostaną wsparcie unijne na rozwój

Cztery firmy z Łomży i jedna z Piątnicy ma otrzymać w sumie ponad dwa miliony złotych z dotacji rozdzielnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W województwie pomiędzy 43 małe i średnie firmy rozdzielono 42 mln zł. Wsparcie to ma pozwolić na inwestycje dzięki którym prace znajdzie 320 osób.

Pieniądze, to dotacje jakie dostaną przedsiębiorcy starający się o nie w ramach trzeciego konkursu  z działania 1.4.2. RPOWP. Wnioski trzeba było składać na początku roku, a później wszystkie były skrupulatnie oceniane. Spośród 69 wniosków poprawnych formalnie, pozytywną ocenę merytoryczną przeszły 43 i to one zostały teraz zaakceptowane przez zarząd województwa.   Łączna wartość projektów to 104 mln zł, z czego wsparcie z działania 1.4.2. RPOWP przekracza 42 mln zł. I choć jak przyznaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa, najwięcej, bo aż szesnaście inwestycji, zostanie zrealizowanych w Białymstoku, wśród przedsiębiorców którzy otrzymają wsparcie jest także kilka „naszych” firm. Drukarnia JDA ma otrzymać ponad pół miliona złotych na na nowoczesną linię DC 11 do obróbki końcowej etykiet, firma „PROMOTTECH” ponad 100 tys zł na wprowadzenie nowych usług serwisowych samochodów dostawczych, ciężarowych i autobusów, EDPOL 661 tys zł na inwestycje w innowacyjne usługi sprzedażowe, ŁPRI ponad 200 tys zł na zakup nowoczesnych urządzeń budowlanych. Największą dotację przekraczającą 750 tys zł ma otrzymać zaś producent okien z Piątnicy - firma Plastixal - na rozbudowę potencjału produkcyjnego.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę