niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Mleka w Piątnicy coraz więcej...

1,52 zł – tyle teraz wynosi średnia cena litra mleka jaką OSM Piątnica płaci swoim rolnikom za dostarczany surowiec. To zdecydowanie najwyższa w regionie i kraju cena skupu mleka. W Polsce średnia ta wynosi nieco ponad 1 zł, a OSM Piątnica już 11. rok z rzędu płaci dostawcom rekordową cenę za surowiec. Efekt jest taki, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 r. OSM Piątnica skupiła od rolników 95,7 mln litrów mleka – o 10% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

OSM Piątnica i jej flagowy produkt Serek Wiejski
OSM Piątnica i jej flagowy produkt Serek Wiejski

Większa ilość skupionego mleka przełożyła się także na większą produkcję, sprzedaż i większe dochody piątnickiej mleczarni. W pierwszym półroczu 2010 r. spółdzielnia uzyskała ok. 10% wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktów. Przychody mleczarni w tym czasie  przekroczyły 271,5 mln zł  i były o 11,9% wyższe niż w ubiegłym roku, a w czerwcu, po raz pierwszy w historii firmy, miesięczna sprzedaż przekroczyła 50 mln zł.
– Pierwsze półrocze 2010 roku było dla naszej mleczarni udane – mówi Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. Najwyższa jakość naszych wyrobów cały czas „przyciąga” do marki Piątnica nowych konsumentów. Największe wzrosty sprzedaży obserwujemy w kategorii produktów o obniżonej zawartości tłuszczu. Do wzrostu sprzedaży przyczyniły się także nowe produkty Piątnicy, zwłaszcza pierwszy na polskim rynku Serek Wiejski z probiotykiem oraz doskonale przyjęty przez klientów serek Twój Smak z łososiem – wyjaśnia Zbigniew Kalinowski. – Pierwsza połowa roku była dla nas również ogromnym wyzwaniem – dodaje prezes. – Popyt na Serek Wiejski Piątnicy był tak duży, że od kwietnia do czerwca liczba zamówień przekraczała o ok. 20-30% możliwości produkcyjne spółdzielni. W maju, po zainstalowaniu kolejnych urządzeń, udało nam się zwiększyć produkcję Serka Wiejskiego o ok. 7-8% i tym samym  poprawić poziom realizacji dostaw.
OSM Piątnica cały czas realizuje kolejne inwestycje. W trakcie rozruchu jest linia do pakowania śmietan oraz deserów mlecznych. Mleczarnia rozpoczyna także budowę kotłowni gazowej wraz z dwoma generatorami prądu. W najbliższych planach OSM Piątnica jest również budowa nowoczesnego magazynu chłodniczego oraz rozbudowa części produkcyjnej, w której m.in. zostanie uruchomiona produkcja nowych asortymentów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0