Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Szpital w Łomży będzie miał nowy rezonans magnetyczny

Jeszcze w tym roku Ministerstwo Zdrowia dofinansuje zakup nowoczesnego rezonansu magnetycznego dla łomżyńskiego szpitala. Urządzenie warte jest ponad 4 mln zł. Ministerstwo da ponad 3,5 mln zł, a pozostałe 600 tys zł – jako wkład własny szpitala – wykłada samorząd województw podlaskiego.

Pieniądze na rezonans magnetyczny Szpitala Wojewódzki im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Łomży otrzyma w ramach  Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jego wniosek został wysoko oceniony w Ministerstwie Zdrowia. Szpital jest jednym z ośmiu w Polsce, które w tym roku otrzyma takie wsparcie. W ciągu dwóch lat z rządowego programu skorzysta 16 placówek, na łączna kwota wsparcia wyniesie 54 mln zł.

Dodajmy, że w łomżyńskim szpitalu – od 2004 roku - jest rezonans magnetyczny, ale to urządzenie wstawione tu przez prywatna firmę medyczną z Warszawy, która za wykonywane badania pobiera opłatę. Badania rezonansem magnetycznym należą do najdroższych badań w radiologii.Koszt jednego to kilkaset złotych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę