piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Parkiet: Browar Perła chce wprowadzić kuratora do łomżyńskiego Pepeesu

- Trwa walka o władzę nad łomżyńską firmą– podaje Gazeta Giełdy Parkiet. - Do sądów trafiły wnioski o uchylenie części uchwał niedawnego WZA oraz zawieszenie postępowań rejestrowych spółki. Jest także wniosek spółki Perła – Browary Lubelskie, która jest akcjonariuszem Pepees-u, o ustanowienie kuratora w łomżyńskiej spółce.

Wniosek Perły został złożony do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Jak mówił Parkietowi Wojciech Faszczewski, pełniący obowiązki prezesa Pepeesu, wniosek o ustanowienie kuratora to działanie destrukcyjne, na niekorzyść spółki. Jego zdaniem wniosek jest bezzasadny, bo wszystkie organy w spółce działają, a kadencja rady kończy się w czerwcu 2011 r.

Parkiet przypomina, że Perła, podobnie jak główny akcjonariusz spółki Midston Developments (ma ponad 28% akcji), jest kojarzona z Józefem Hubertem Gierowskim, znanym inwestorem. Zaś pomiędzy Midston a Pepeesem od kilkunastu miesięcy trwa spór. Dziennik przypomina, że NWZA Pepeesu z maja 2009 r., na które Midston nie został wpuszczony, przegłosowało emisję akcji z prawem poboru. W związku z istniejącymi niejasnościami na razie wykonanie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału o 166 mln akcji jest jednak wstrzymane. Gdyby spółka sprzedała akcje po cenie rynkowej, mogłaby pozyskać 85 mln zł. Pieniądze miały być przeznaczone na budowę zakładów produkujących skrobię – czytamy w Parkiecie.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0