Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Zlot Na Powitanie lata 2010

25-27 czerwca 2010 Nowy Młyn

Coroczny Zlot na Powitanie Lata to doskonała okazja do rozpoczęcia wakacji oraz spotkania się ze swoimi harcerskimi znajomymi. Dlatego w piątek 25 czerwca o godz. 16.00 wyjechaliśmy z Łomży na Nowy Młyn, aby zacząć świętować dopiero co rozpoczęte wakacje.

Po rozstawieniu namiotów odbył się apel witający przybyłych uczestników, a następnie zaczęły się przygotowania do piątej edycji Rykowiska, które zaczęło się o godz 20.00. Rykowisko to coroczny festiwal piosenki zlotowej, podczas którego patrole prezentują swoje zdolności muzyczne i świetnie się bawią. Występ na Rykowisku to doskonały sposób pokonania tremy podczas występów publicznych - wiadomo w grupie raźniej. Pierwszy dzień zlotu zakończyła nocna gra dla harcerzy starszych, którzy sprawdzali swoje umiejętności terenoznawcze w ciemności.

Drugiego dnia o 8.00 obudził nas gwizdek oboźnego. Potem zaprawa, śniadanie i apel. Następie wyruszyliśmy na trasę biegu patrolowego, podczas którego musieliśmy wykonywać różne zadania: rozstawić ognisko, rozszyfrować tekst o Indianach, rozstawić tipi, rozpoznać strony świata, uratować potrąconego przez bizona i wiele innych. Tego typu forma pracy sprawdza nasze umiejętności praktyczne w każdej dziedzinie.

Ponadto sprawdza to, której uczymy się w ciągu roku na zbiórkach czy biwakach. Jest to również doskonały sposób na sprawdzenie swoich umiejętności czy też polepszenie stosunków między osobami z patrolu lub nauki współpracy. Niektórzy z nas zabłądzili, inni szybko wrócili do obozowiska, aby zjeść kiełbaskę z biwakowego ogniska.

Po krótkiej sjeście odbyły się zajęcia biletowane, na których jedni zmagali się o tytuł najlepszego strzelca, inni przypominali sobie pierwszą pomoc. Można było także wziąć udział w grach ruchowych, nauczyć się robić rapsy i składać żabki z origami lub wspólnie spróbować przeprowadzić kijek przez labirynt. Podsumowaniem dnia była wieczornica, podczas której patrole opowiadały o swoim dniu, przedstawiły się i proponowali piosenkę.

Drugi dzień zlotu zakończyła gra RPG z fabułą indiańską, podczas której patrole musiały poskładać fakty by domyśleć się gdzie jest złoto. W niedzielę po śniadaniu i apelu, na którym zostały rozdane nagrody, wyruszyliśmy pieszo na spotkanie z weteranami, którzy czekali na nas z obiadem w Nowogrodzie. Po wspólnym posiłku odbyło się ognisko, na którym weterani przedstawili swoją twórczość i śpiewali stare harcerskie piosenki. My zaprezentowaliśmy dwie piosenki, po czym musieliśmy wsiąść do autokaru który już na nas czekał, aby odwieźć nas do domów.

Udział w Zlocie to za każdym razem wspaniały sposób na rozpoczęcie wakacji. Jest to dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy zdobytej w ciągu roku na zbiórkach i biwakach harcerskich. Mamy możliwość podsumowania pracy w drużynie, w hufcu. Ponadto spotykamy się w gronie różnych środowisk harcerskich wśród przyjaciół i znajomych z którymi chętnie spędzamy wolny czas. Niektórzy już od poniedziałku wyjadą na wakacyjny wypoczynek i wspólnie spotkamy się dopiero we wrześniu.

Michalina Jankowska

P.S. W zlocie wzięły udział następujące drużyny:
2 WDH „Zielony Płomień”
4 ŁDH „Panteon”
7 DH „Olimp” im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”
10 ŁGZ „Bractwo Tęczy”
11 SDS „Exodus”
13 ŁDH „Agada”
14 KDH „Szare Szeregi”
21 DH „Agapa – Pomocna Dłoń”
25 DSH „DSS”
62 HKS „Pol-Survival”

autorzy zdjęć: phm. Małgorzata Modzelewska, phm. Tomasz Dukowicz i phm. Sławomir Sienkiewicz

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę