Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

GW: W Łomży skończyła się kasa na leczenie

Główne zdjęcie
Szpital w Łomży

Kolejny raz szpital wojewódzki w Łomży staje przed dylematem: przestać leczyć pacjentów, bo skończyły się pieniądze, czy leczyć nadal i się zadłużać? Dopiero połowa roku, a lecznica już przekroczyła uzgodniony z Narodowym Funduszem Zdrowia limit usług medycznych. - Przecież nie powiem rodzicom chorego dziecka "do widzenia", nie zamknę drzwi przed osobą, która czeka na operację zaćmy, bo przecież za chwilę oślepnie. Nie wiem, do czego to zmierza i nie mam pojęcia, jak tę sytuację rozwiązać - denerwuje się Marian Jaszewski, dyrektor szpitala w Łomży.

Do tej pory szpital przyjmował wszystkich pacjentów, co spowodowało, że w tegorocznym budżecie powstał debet na trzy miliony złotych.
- Przed nami kolejne pół roku pracy, a my już nie mamy pieniędzy. Będziemy rozmawiać z NFZ, ale z doświadczenia wiem, że taka rozmowa niewiele da. Może uda się - mówi Jaszewski i zapewnia, że szpitala nie zamknie, że nadal będzie leczył pacjentów. - Może tylko będziemy przesuwać planowe zabiegi i operacje, oczywiście te, które da się przesunąć. Na pewno wydłużą się kolejki do specjalistów, ale nie mamy innego wyjścia.
Pediatria, ortopedia, zakaźny, kardiologia - prawie wszystkie piony łomżyńskiego szpitala pracują intensywniej niż przewidział to NFZ. Jednym z bardziej obleganych miejsc w szpitalu jest rehabilitacja. Pierwsze wolne terminy są na przełom lipca i sierpnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę