Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Zlot przyjaźni w Zambrowie

14 - 15 maja 2010

W dniach 14 – 15 maja 2010r. 4 ZGZ ,,Leśne Skrzaty” i 44 ZDH ,,Oaza Spokoju” gościli w Szkole Podstawowej nr 4 drużyny harcerskie i gromady zuchowe z Łomży, Bielska Podlaskiego, Bociek, Jedwabnego, Czyżewa, Szczuczyna oraz Zambrowa.

Dwudniowy zlot harcerski przebiegał pod hasłem ,,Służba innym” i miał na celu propagowanie harcerstwa w środowisku, pokazanie na czym polega harcerstwo i oczywiście na wspólnej zabawie z dziećmi zambrowskich szkół i przedszkoli.

Głównym zadaniem przedzlotowym było przygotowanie pląsów, piosenek i zabaw harcerskich, które należało zaprezentować zambrowskim dzieciakom. Po krótkiej zbiórce, przybyłe do SP4 patrole wyszły we wskazane przez organizatorów zlotu miejsca, czyli: Domu Dziecka, Caritasu, Miejskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Miejskiej, Szkoły Podstawowej nr 5, Szpitala, Szkoły Podstawowej nr 4. Tam gdzie dopisała „publiczność” zabawom nie było końca, a cel zlotu został spełniony.

Po powrocie na miejsce noclegu i zasłużonej kolacyjce odbył się uroczysty apel inaugurujący piąty już zlot zorganizowany w naszym mieście. Wszystkich przybyłych powitała Komendantka Hufca Nadnarwiańskiego hm. Dorota Górska życząc udanej zabawy.

Okazało się, że gościmy w tym roku rekordową liczbę uczestników – 180 osób! Przed planowaną ciszą nocną odbyła się wieczornica. Przedstawiciele gromad zuchowych i drużyn harcerskich odpalili symboliczne ognisko. Następnie każdy patrol złożył raport z wykonanego zadania. Opowiadano o życzliwym przyjęciu patroli i świetnej zabawie. Prezentowano zabawy ,pląsy i piosenki, które najbardziej przypadły do gustu dzieciom z Zambrowa. Podczas wieczornicy byliśmy również świadkami próby i Obietnicy Zuchowej złożonej przez Gromadę Zuchową „ Srebrne Lwiątka” ze Szczuczyna.

Przedpołudnie, drugiego dnia zlotu tradycyjnie spędziliśmy na basenach Pływalni Miejskiej „Delfin”, na których pobyt ufundował Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. Ci co nie mieli ochoty na pływanie zgodnie z hasłem zlotu służyli innym, sprzątając Zambrów. Jak się okazało , nie było to trudne zadanie .W wyznaczonych sektorach śmieci było naprawdę niewiele i z dumą przyjęliśmy pochwałę od harcerzy z Czyżewa, że nasze miasto jest bardzo czyste.

Punktem kulminacyjnym zlotu był bieg terenowy w czasie którego każda z drużyn miała zdobyć określone informacje na temat Zambrowa jak i wykazać się znajomością metodyki harcerskiej. Na apelu kończącym gościliśmy wicedyrektor SP4 Zofię Ożlańską i hm. Adama Frączka z Komendy Hufca. Po podsumowaniu wszystkich akcji przeprowadzonych podczas dwudniowego zlotu wręczone zostały drobne upominki i oczywiście dyplomy uczestnictwa. Ale największą niespodzianką okazał się wielki tort urodzinowy, który musieliśmy podzielić na ponad 180 kawałków.

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują Sponsorom , którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia zuchom i harcerzom pobytu w Zambrowie.

phm. Lidia Grad, pwd. Elżbieta Glińska

 

Foto: w zambrowskim Caritasie harcerze pokazywali dzieciom czym jest harcerstwo.
Foto:
Foto:
Foto: Próba przed prezentacją gromady zuchowej.
Foto: Zuchowe pląsy zaproponowane przez harcerzy z Bielska Podlaskiego.
Foto: Jedna z prób przed obietnicą zuchową.
Foto: Obietnica zuchowa.
Foto: W  pizzerii, jak co roku.
Foto: Czekając na apel.
Foto: Dużo nas było.
Foto: Czwarta gromada zuchowa na pierwszym planie.
Foto: Młodzi fotografowie.
Foto: Gitarzystki zlotowe.
Foto: Przedstawiciele drużyn odpalają wieczornicę.
Foto: Nad zalewem.
Foto: Zadań do wykonania było więcej, niż czasu.
Foto: Kwiaty imieninowe.
Foto: Elita harcerstwa (niestety bez dh. Wiktorii).
Foto: Na apelu kończącym zlot było wiele życzeń imieninowych i urodzinowych.
Foto: Biuro rzeczy znalezionych.

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę