piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Niewiele, ale to prawie rewolucja...

- Wszystkie oddziały i inspektoraty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce - także w Łomży - mogą już drukować i wydawać zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami „od ręki” bezpośrednio na salach obsługi klientów -informuje Przemysław Przybylski rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zaświadczenia o niezaleganiu - potrzebne np. do udziału w przetargach - dotychczas wydawane było w ciągu siedmiu dni roboczych.

Przybylski tłumaczy, że „od reki” zaświadczenia dostaną płatnicy, którzy na koncie w ZUS nie mają żadnych zaległości lub błędów, ani nie toczy się w stosunku do nich żadne postępowanie wyjaśniające,.
- W przypadku spraw wymagających wyjaśnienia, zachowany jest dotychczasowy tryb wydawania zaświadczeń – dodaje rzecznik ZUS. - W takim przypadku ZUS musi dokładnie zweryfikować dane na koncie płatnika i może to zająć kilka dni. Trzeba też pamiętać, że w przypadku ujawnienia zaległości lub błędów wymagających korekty danych na koncie - ZUS wyda decyzję o odmowie wydania zaświadczenia o niezaleganiu.

„Od ręki” otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami osoba może płatnik, a także osoba która składa wniosek o wydanie zaświadczenia w imieniu płatnika (np. jeden z zatrudnionych pracowników), gdy ma przy sobie upoważnienie do odbioru gotowego dokumentu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0