Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Niewiele, ale to prawie rewolucja...

- Wszystkie oddziały i inspektoraty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce - także w Łomży - mogą już drukować i wydawać zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami „od ręki” bezpośrednio na salach obsługi klientów -informuje Przemysław Przybylski rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zaświadczenia o niezaleganiu - potrzebne np. do udziału w przetargach - dotychczas wydawane było w ciągu siedmiu dni roboczych.

Przybylski tłumaczy, że „od reki” zaświadczenia dostaną płatnicy, którzy na koncie w ZUS nie mają żadnych zaległości lub błędów, ani nie toczy się w stosunku do nich żadne postępowanie wyjaśniające,.
- W przypadku spraw wymagających wyjaśnienia, zachowany jest dotychczasowy tryb wydawania zaświadczeń – dodaje rzecznik ZUS. - W takim przypadku ZUS musi dokładnie zweryfikować dane na koncie płatnika i może to zająć kilka dni. Trzeba też pamiętać, że w przypadku ujawnienia zaległości lub błędów wymagających korekty danych na koncie - ZUS wyda decyzję o odmowie wydania zaświadczenia o niezaleganiu.

„Od ręki” otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami osoba może płatnik, a także osoba która składa wniosek o wydanie zaświadczenia w imieniu płatnika (np. jeden z zatrudnionych pracowników), gdy ma przy sobie upoważnienie do odbioru gotowego dokumentu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę