Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

V Wiosenny Zlot Drużyn Harcerskich

27 marca 2010 Drozdowo. Impreza dofinansowana przez Fundusz Inicijatyw Obywatelskich (FIO).

W sobotę 27 marca 2010 roku w Drozdowie od godziny 10.00 rano w Muzeum Przyrodniczym rozpoczął się V Wiosenny Zlot „Przed Palmową Niedzielą”. Spotkało się 11 drużyn harcerskich i zuchowych: z Łomży, Zambrowa, Szczuczyna, Rosochatego, Czyżewa, Bielska Podlaskiego i Długoborza. W programie zlotu był marsz na górę „Harcerkę”, znajdującą się w rezerwacie Kalinowo, modelowanie z gliny, próby rzeźbienia w drewnie, malowania na szkle oraz wykonania własnoręczne kurpiowską palmę.

Każdy uczestnik zlotu mógł spróbować swoich sił w każdej z artystycznych atrakcji, jakie zapewnił organizator zlotu. Młodzież i dzieci chętnie malowali na szkle świąteczne dekoracje, które po wyschnięciu mogli zabrać ze sobą na pamiątkę do domu. Bardzo chętnie korzystano z rad instruktora, jak używać farb do szkła, jak trzymać pędzel i jak używać wzorów, które zostały wykorzystane do wykonania wielkanocnego obrazka.

Tradycyjnym i kulminacyjnym punktem programu było przygotowywanie palem wielkanocnych pod kierunkiem naszej druhny z Wąsosza – Jadwigi Solińskiej. W tym roku wielką pomocą służyła jej córka Maria Jaworowska, która pomagała dzieciom przygotowywać palmy. Dh. Jadzia, mimo znacznego wieku chętnie śpiewała swoje piosenki, opowiadała o zwyczajach wielkanocnych, prezentowała wykonane przez siebie palmy.

Dodatkową, ale bardzo ciekawą atrakcją zlotu, było obejrzenie wystawy „Pająków i skorpionów” i wysłuchanie prelekcji p. Andrzeja Piróga na temat tych owadów. Andrzej Piróg – autor wystawy, to współtwórca i administrator największego w Polsce serwisu o pająkach – www.arachnea.org. Jest inicjatorem akcji „Mecenat” oraz kampanii „Pająk - cichy przyjaciel”. Uczestnicy poznali ciekawostki z życia, odmiany chronione, a co odważniejsi mogli wziąć niektóre okazy pająka oraz skorpiona do ręki.

Ostatnią, oczekiwaną chwilą po emocjonującym dniu było pieczenie kiełbasek na wspólnym ognisku. Po zakończonych zajęciach wszyscy otrzymali słodkie upominki wielkanocne i wrócili do domu po dniu pełnym wrażeń.

Foto: Zdjęcie pamiątkowe harcerzy i zuchów z Szczuczyna.
Foto: Apel. W zlocie udział wzięło prawie dwieście zuchów i harcerzy.
Foto: Przyjechało dziesięć drużyn z Łomży, Zambrowa, Szczuczyna, Rosochatego Kościelnego, Czyżewa i Bielska Podlaskiego.
Foto: Harcerki z Szczuczyna oglądają wystawę żywych pająków i skorpionów.
Foto: Zajęcia z rzeźbienia i malowania gliny.
Foto: Zwiedzanie przyrodniczej części muzeum.
Foto: Malowanie na folii (tak jak na szkle) najbardziej podobały się zuchom.
Foto: Starsi też wykazali zainteresowanie malowaniem.
Foto: Do rzeźbienia w drewnie bez przerwy stała kolejka.
Foto: Pan od pająków był pasjonatem i potrafił ciekawie opowiadać.
Foto: Wielu odważnych chciało wziąć na rękę wielkiego pająka, i wielu chciało zrobić zdjęcie odważnym.
Foto: Dziewczęta wolały pająka, a chłopcy częściej wybierali skorpiona cesarskiego.
Foto: Na stwierdzenie pani Jadwigi Solińskiej, że dzieci szybko robią palmy -zuchy odpowiedziały że są już tutaj trzeci rok.
Foto: Każdy uczestnik zlotu mógł wziąć do domu własnoręcznie zrobioną palmę.
Foto: Harcerki wolały siedzieć na drzewie.
Foto: Wtedy ktoś wpadł na pomysł zrobienia zdjęcia..
Foto: Pamiątkowe zdjęcie \
Foto: Wycieczka na górkę Harcerską.
Foto: Kiełbaski były tak smaczne, że nie starczyło dla wszystkich

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę