Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 60

Prezydent dostanie podwyżkę?

W najbliższą środę radni Łomży mają debatować nad podwyżką dla Prezydenta Miasta. Jan Jarota Przewodniczący Rady chce aby Jerzy Brzeziński zarabiał o niemal (bez 1 zł) 1000 zł więcej niż dotychczas. Po podwyżce wynagrodzenie Prezydenta Łomży wynieść ma dokładnie 9 tys. 993 zł brutto. W uzasadnieniu wniosku Przewodniczący Jarota napisał: “mając na uwadze wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność na tym stanowisku, a także skalę porównawczą wynagrodzeń innych prezydentów miast, które wielkością zbliżone są do naszego miasta proponuję ustalić: (...)” podwyżkę.

I faktycznie z przedstawionej tabeli porównującej wynagrodzenie prezydentów Łomży, Suwałk i Ełku wynika, że Brzeziński jest najsłabiej opłacanym prezydentem. Dziś jego wynagrodzenie wynosi 8 tys. 994 zł, a kolegów po fachu jest nawet o ponad 1500 złotych wyższe. Przewodniczący łomżyńskich rajców przypomina też, że Jerzy Brzeziński swoją funkcję pełni od 26 listopada 2002r i do chwili obecnej nie zwiększono mu wynagrodzenia. Ba - rok temu zamiast podnieść je choćby o poziom inflacji - prezydenckie wynagrodzenie zostało obcięte o 500 złotych. Jak to wówczas tłumaczono “ze względu na trudną sytuację budżetu miasta” z 28% na 20% ścięto dodatek specjalny stanowiący część wynagrodzenia prezydenta. Dziś najwidoczniej sytuacja budżetu się poprawiła, bo dodatek ten ma wynieść 30%.
Jarota wyjaśnia, że radni co roku muszą ustalać wynagrodzenie prezydenta miasta bo taki jest ich obowiązek. On sam uważa, że dziś Jerzy Brzeziński zarabia za mało i dlatego zaproponował aby wynagrodzenie zasadnicze wyniosło 5.050 zł, dodatek funkcyjny 1.860 zł, dodatek specjalny 2.073 zł, a dodatek za wysługę lat (20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego) 1.010 zł – w sumie 9.993 zł.

Przy okazji wynagrodzenia prezydenta... w Radzie gdzieś zaginął pomysł obniżenia diet rajców, a szczególnie tych funkcyjnych. Przypomnijmy pół roku temu sześciu radnych złożyło oficjalnie projekt uchwały ograniczającej wysokość diet m.in.: Przewodniczącego Rady z ponad 1700 zł do 900 zł (szczegóły GB nr 32). Dziś jak podkreśla Przewodniczący Jan Jarota w Radzie nad wysokością diet “się nie pracuje”... “bo jest ona odpowiednia do pracy jaką Radni wykonują”.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę