Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dzień Myśli Braterskiej w Zambrowie

2010 luty 22 Zambrów

Harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata.

Święto symbolizuje też więzy łączące ludzi różnych klas społecznych, pokoleń, narodowości i wyznań. Tego dnia harcerze przesyłają sobie kartki z pozdrowieniami, organizują gry terenowe i spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest też okazją do zbiórek pieniędzy na cele charytatywne.

22 lutego 2010r. krąg przyjaźni w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie utworzyło ponad 100 osób: harcerze: 33 ZDH, 3 DH ,,Grota”, 44 ZDH ,,Oaza Spokoju”, zuchy: 4 ZGZ ,,Leśne Skrzaty, ,,Słoneczne Promyki” z MP 1, instruktorzy czynni i instruktorzy seniorzy.

Gościliśmy: hm Mariolę Łepkowską, dh. Andrzeja Brzózkę, dh. Krystynę Ferenc, dh. Krystynę Kulesza, dr. Bożenę Kalinowską, dh. Katarzynę Powichrowską, dh. Natalię Kłosińską, dh. Sławomira Sienkiewicza, p. Annę Zalewską, p. Elżbietę Olkowską i p. Iwonę Wiaksa. Miłą niespodziankę sprawili nam swoim przybyciem zaprzyjaźnieni harcerze z 13 MDSH,, Latarka” z Bielska Podlaskiego z dh. Basią Andrejuk na czele.

Ogień w symbolicznym kominku zapalili honorowi goście: komendantka hufca hm. Dorota Górska, hm. Ewa Wiśniewska, hm. Zyta Brysacz, dh. Mieczysław Brysacz, ks. phm. Robert Szulencki, ks. Grzegorz Karwowski, hm. Wiesława Łempicka i p. dyr. Zofia Ożlańska.

Wieczornicę rozpoczęliśmy tradycyjnie - piękną i pouczającą gawędą ,,Najpiękniejsze serce” opowiedzianą przez drużynową 44 ZDH ,,Oaza Spokoju”. Potem były piosenki, pląsy, ale najwięcej emocji wzbudziła gra w tzw. ,,Pięćdziesiątkę”, w której trzeba było się wykazać znajomością historii harcerstwa i miasta.

Najmłodsi z 4 ZGZ ,, Leśne Skrzaty” mieli okazję złożyć Obietnicę Zuchową na flagę i ogień. Uroczystej ceremonii dokonała komendantka Hufca Nadnarwiańskiego. Przyszłe zuchy, z przedszkolnej gromady ,,Słoneczne Promyki” z zainteresowaniem obserwowały tę podniosłą chwilę.

Wieczornica zakończyła się tradycyjnym zgaszeniem ognia podczas „Pożegnalnej pieśni” i zawiązaniem kręgu, w którym uczestniczyli również rodzice naszych najmłodszych pociech. Po odśpiewaniu „Bratniego słowa” i puszczeniu iskry przyjaźni rozwiązaliśmy krąg.

Z pewnością ten dzień zapadnie w pamięci wszystkich obecnych i mamy nadzieję, że będzie początkiem corocznego obchodu Dnia Myśli Braterskiej w Zambrowie.

W imieniu gospodarzy wieczornicy serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Bez Was ten wieczór nie miał by takiego uroku.

drużynowa 44 ZDH "Oaza Spokoju" - phm. Lidia Grad
drużynowa 4 ZGZ - pwd. Elżbieta Glińska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę