Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dzień Myśli Braterskiej

Łomża 22 lutego 2010

Dzień Myśli Braterskiej jest obchodzony wśród współczesnych harcerzy jako wyjątkowy. Jest to dzień w którym sporo lat temu urodziny obchodzili założyciel skautingu Robert Boden Powell i jego żona Olave. W naszym hufcu staramy się podtrzymywać tradycję i organizować co rok spotkania harcerzy i zuchów pomagające nam zbliżyć sie do siebie. także w tym roku tak postąpiliśmy.

O godzinie 10:00 (albo trochę przed) spotkaliśmy się w domu harcerza przy ul. Polowej 11. Na początek odbyła się gra 50-tka, w których wygrał patrol Kuby z 11-stki. Żeby nie było tak łatwo „Helnut” i „Prezes” przygotowali dla nas ciekawą grę tzw. "Bingo", które wygrała „Jackson” (Patrycja).

Po grze pośpiewaliśmy trochę w między czasie też tworzyliśmy pamiątkowe kartki z okazji DMB i rozmawialiśmy o przeróżnych rzeczach. muszę przyznać, że iż od rana panowała w hufcu wyjątkowa atmosfera. Chociaż raz w roku można puścić w niepamięć wszystkie kłótnie i niedomówienia.

Około godziny 12:00 wyszliśmy do weteranów, aby porozmawiać z nimi o tym, jak oni ze swojego punktu widzenia rozumieją pojęcia Dnia Myśli Braterskiej i tu zdania były bardzo odmienne. W każdym bądź razie ustaliliśmy, że kiedyś po prostu te święta było obchodzone bardzo skromnie.

Po powrocie z trasy gdzie jeszcze zbieraliśmy pieczątki i obserwowaliśmy przeróżne rzeczy. Pamiętając o tym, że wspomnienia są bardzo ważne w ludzkim życiu rejestrowaliśmy i zapamiętywaliśmy w tej pamięci wszystkie wyjątkowe dla nas informacje.

Po zjedzeniu pizzy i śpiewankach zaczęliśmy przygotowywać dużą salę na uroczystą wieczornicę. Już o 16:30 wszyscy wraz z zaproszonymi gośćmi zebraliśmy się w wyznaczonym miejscu i dh. komendant rozpoczęła uroczystą mowę. Na spotkaniu tym każdy z nas opowiedział swoje wrażenia i odczucia dotyczące biegu, harcerstwa i DMB.

Bardzo cieszę się, że mogłam być współorganizatorem i mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. W imieniu całej Drużyny życzę wszystkim wszystkiego dobrego i powodzenia w dalszej harcerskiej drodze, aby nasze ideały, były naprawdę wysokie.

samarytanka Natalia Kłosińska
drużynowa 4 ŁDH „Panteon”

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę