Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Betlejemskie Światło Pokoju 2009

22 grudnia 2009 Łomża

"Wszyscy rodzimy się do służby" - „Betlejemskie Światło Pokoju” w Łomży w dniach 18.XII.2009 – 24.XII.2009. Na pomysł przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju wpadli austriaccy skauci. Płomień, który pochodzi z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa harcerze transportują samolotem do Wiednia, gdzie podczas ekumenicznego nabożeństwa katolików, prawosławnych i protestantów zostaje on przekazany harcerzom z kilkunastu państw. Wiedeńskie uroczystości Światła Pokoju mają już 21-letnią tradycję.

Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju trafi już po raz szesnasty. Z roku na rok coraz więcej środowisk oczekuje odwiedzin harcerzy. Od lat płomień zapalony w miejscu narodzenia Chrystusa przekazywany jest na wigilijnych świecach Caritas. Polscy harcerze otrzymają ogień 13 grudnia 2009 r. od skautów słowackich na Głodówce. Tradycyjnie przekażą Betlejemskie Światło Pokoju na Litwę, Ukrainę i Białoruś.

Światło Betlejemskie, które jest symbolem narodzonego Chrystusa jest dla nas zobowiązaniem do stawiania wielkich wyzwań sobie samemu: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali!” – powiedział kiedyś młodzieży Jan Paweł II. Betlejemskie Światło ma być symbolem powszechnego pokoju i wzajemnego porozumienia wszystkich ludzi przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tegoroczne hasło BŚP jest tego dowodem:„ "Wszyscy rodzimy się do służby", co związane jest z przejściem ZHP do kolejnego roku programowego - Roku Służby. Na cztery strony świata ZE SKAUTAMI Z CAŁEGO ŚWIATA wołajmy dalej nasze harcerskie: „czuwaj!”.

Harmonogram imprez towarzyszących przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Łomży:
18.XII.2009 – ok. 19.00 Przywiezienie Betlejemskiego Światła Pokoju z Białegostoku, Msza św. Harcerska – przekazanie światła Drużynowym,
22.XII.2009 – godz. 16.30 - Rozpalenie Ogniska na Starym Rynku Miasta, przekazanie światła władzom miasta oraz mieszkańcom Łomży, spotkanie opłatkowe w Domu Harcerza
19.XII.2009 – 24.XII.2009 – roznoszenie Światełka do zaprzyjaźnionych organizacji, instytucji

Grom, błyskawica !
Stań się, stało:
Matką dziewica
Bóg Ciało!
(Adam Mickiewicz)

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości, spełnienia marzeń wszystkim harcerzom, ich rodzicom i rodzinom, wszystkim byłym i obecnym instruktorom, dh. zrzeszonym w Stowarzyszeniu Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego, wszystkim przyjaciołom i sympatykom harcerstwa życzy:

Komenda Hufca Nadnarwiańskiego
i Redakcja „Gazety harcerskiej”.

W organizacji PRzedsięwzięcia udział wzięli: hm. Górska Dorota, phm. Pyczot Krzysztof i pani Sydow Magda. Pomagali im harcerze starsi i wędrownicy: ibs. Kłosińska Natalia, ibs. Goliński Mateusz i phm. Rosochacka Monika. Orócz drużyn harcerskich z Łomży przybyli przedstawiciele drużyn z Czyżewa, Jedwabnego, Rosochatego Kościelnego, Szczuczyna, Zambrowa...

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę