Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Coraz więcej pieniędzy, coraz więcej poręczeń

Działający także w Łomży Podlaski Fundusz Poręczeniowy jest jednym z trzech największych w Polsce. Ilość udzielanych przez niego poręczeń rośnie z roku na rok. Fundusz pożyczkowy działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego został dokapitalizowany i obecnie jego kapitał przekracza kwotę miliona złotych.


Z najnowszych raportów o stanie funduszy pożyczkowych i poręczeniowych wynika iż Podlaski Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. jest jednym z trzech największych w kraju. W ciągu ostatnich 12 miesięcy udzielił małym i średnim przedsiębiorstwom 138 poręczeń o wartości ponad 7,5 mln zł. Pod względem ilości oraz wartości udzielonych poręczeń uplasował się na trzecim miejscu w kraju po POL-FUND ze Szczecina (288 poręczeń o wartości ponad 28,8 mln zł) oraz Toruńskim Funduszu Poręczeń Kredytowych (196 poręczeń o wartości ponad 6 mln) i Lubelskim Funduszem Przedsiębiorczości (120 poręczeń o wartości prawie 13 mln zł). PFP Sp. z o.o. jest także w krajowej czołówce jeśli chodzi o wysokość kapitału – 10 mln zł. Większym kapitałem dysponują fundusze ze Szczecina - 16 mln, Lublina – 15 mln, Gdańska – ponad 14 mln. oraz Poznania ponad 11 mln. PFP Sp. z o.o. jest także w czołówce krajowej, jeśli chodzi o liczbę aktualnych poręczeń – 173.
-Ilość poręczeń udzielanych przez PFP Sp. z o.o. rośnie z roku na rok o około 20-30% - poinformował Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzej Parafiniuk.
Obecnie w Polsce działa 60 funduszy poręczeń kredytowych, które udzielają wsparcia o zasięgu lokalnym, regionalnym i krajowym małym i średnim przedsiębiorcom.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę