Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Obóz w Rydzewie

22 czerwca - 5 lipca 2009

W tym roku początek wakacji postanowiłam spędzić na obozie harcerskim ,wraz z Hufcem Bielsk Podlaski, w pięknej wsi Rydzewo- niedaleko Giżycka. Atmosfera miejsca zakwaterowanie była wprost fantastyczna, a piękno jeziora Niegocin nie do opisania. Z naszego obozu mieliśmy cudowne widoki- widać było także Giżycko.

Każdy dzień na obozie był inny - bo przecież nie ma dni takich samych- lecz w tym momencie chodzi mi o przeprowadzane zajęcia tematyczne. Każdy dzień miał swoją nazwę, był m.in dzień rycerski, dzień obozowicza, czy też indiański. Zostały zorganizowane dwie wycieczki, jedna do Giżycka, zaś druga do Kętrzyna, Świętej Lipki i Gierłoży. W Giżycku mieliśmy okazję oglądać przepiękne żaglówki, łodzie i inne pojazdy wodne. Była kupa śmiechu, gdy większość z uczestników jeździła na "rowerkach" wraz z Druhem Oboźnym.

Wycieczka do Ketrzyna kojarzy mi się w danej chwili głównie ze zwiedzaniem budynków Straży Granicznej, Święta Lipka- sanktuarium maryjne , zaś Gierłoży - siedziba Hitlera i jego sprzymierzeńców. Podczas trwania obozu mieliśmy okazję niejeden raz popływać kajakiem, rowerkiem wodnym, czy też żaglówką. Oczywiście nadzór nad nami sprawowali nasi najlepsi Ratownicy! Co parę dni ( na zmianę) była organizowana dyskoteka, czy też ognisko. Ciekawym pomysłem były Neptunalia, chrzest obozowy i śluby kolonijne- z czego uczestnicy chyba byli najbardziej zadowoleni. Największy nacisk został nałożony (według mnie) na pląsowanie i wspólną zabawę. W ostatni dzień obozu odbyło się huczne szantowisko, w którym uczestniczyli również cywile.

Uważam, że obóz był udany. Wiadomo, że były gorsze i lepsze dni, lecz teraz w mej pamięci pozostały tylko te przyjemne chwile, które były przyjemnymi tylko i wyłącznie dzięki ludziom i atmosferze, która zaistniała w Rydzewie. To miejsce ma jakiś urok, jakiś czar, który przyciąga do tego miejsca z podwójną siłą.


pion. Marlena Ożarowska

 

Foto: Harcerze składają Przyrzeczenie Harcerskie.
Foto: Zuchy składają Obietnicę Zuchową.
Foto:
Foto: Msza Święta prawosławna.
Foto: Msza Święta katolicka.
Foto: Jazda na czterokołowych rowerach w wesołym miasteczku w Giżycku.
Foto: Tańce harcerskie.
Foto: Harcoteka, czyli dyskoteka harcerska.
Foto: Wyprawa w poszukiwaniu kwiatów do zielnika.
Foto: Przygotowywanie zuchowego zielnika.
Foto: Suszenie namiotów po burzy.
Foto: Maskarada - gra terenowa w maskach.
Foto: Harcerze z Zambrowa i Jedwabnego.
Foto: Druhna Natalia pokazuje jak udzielać pierwszej pomocy.
Foto: Zuchy w czasie gry
Foto: Ognisko obrzędowe.
Foto:
Foto: Szantowisko.

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę