Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
szczegóły na: www.parp.gov.pl

Kolejne dotacje dla przedsiębiorców

Od poniedziałku małe i średnie firmy mogą składać wnioski o wsparcie z funduszy strukturalnych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw". W ciągu roku do małych i średnich przedsiębiorstw trafi łącznie 393 mln euro na inwestycje oraz doradztwo. Polska Aagencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapewnia, że przedsiębiorcy, którzy złożą wnioski do 2 grudnia tego roku (w przypadku wsparcia inwestycji) i do 16 grudnia (wsparcie doradztwa) mogą liczyć na to, że pieniądze trafią do nich już w marcu 2005 .

Do kogo kierowany jest SPO - WKP?
 • Przedsiębiorstwa, w tym przede wszystkim małe i średnie, zarówno te już istniejące, jak i nowopowstające, oparte na zaawansowanych technologiach, w zakresie doradztwa i wsparcia inwestycyjnego,
 • Przedsiębiorstwa dokonujące inwestycji w zakresie ochrony środowiska,
 • Przedsiębiorstwa dokonujące nowych inwestycji,
 • Instytucje wspierania biznesu i sieci tych instytucji,
 • Fundusze: pożyczkowe, poręczeń kredytowych, zalążkowe (seed-capital),
 • Spółki zarządzające parkami naukowo-technologicznymi i przemysłowymi oraz inkubatorami technologicznymi,
 • Instytucje sfery naukowo-badawczej,
 • Organy administracji rządowej w zakresie tworzenia elektronicznej platformy powszechnego dostępu firm i osób do informacji i usług publicznych on-line,integracji referencyjnych rejestrów firm i osób oraz zapewnienia bezpieczeństwa danych.
Wnioski o dotacje będą przyjmowane do momentu wyczerpania się środków finansowych w programie. PARP wyznaczył graniczne terminy składania wniosków na grudzień br. oraz marzec, czerwiec, wrzesień i grudzień 2005 roku. W każdym przypadku agencja będzie miała 60 dni na ocenę merytoryczną wniosków, a następnie do 30 dni będzie trwało przygotowanie listy rankingowej, na podstawie której będą rozdzielane dotacje. W ramach Działania 2.1, polegającego na wsparciu zakupu usług doradczych przez małe i średnie przedsiębiorstwa, PARP przyjmuje już wnioski o udzielenie akredytacji firmom doradczym, chcącym wziąć udział w programie. Zapewniła, że najpóźniej do początku grudnia agencja wyda akredytacje. Od poniedziałku organizacje przedsiębiorców oraz inne instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości mogą składać wnioski o dotacje "na rozwój instytucji otoczenia biznesu oraz sieci instytucji otoczenia biznesu". W ciągu roku może do nich trafić ok. 14 mln euro. W latach 2004-2006 na wsparcie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje (Działanie 2.3) zostanie przeznaczonych prawie 360 mln euro, a na Działanie 2.1 (wsparcie poprzez doradztwo) 33 mln euro. Na realizację programu SPO WKP przeznaczono łącznie kwotę 1,7 mld euro, w tym 1,25 mld euro pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota ta może zostać wykorzystana przez przedsiębiorców do 2008 roku.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę