Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 299

To był dobry rok Sroczyńskiego

2008 roku na świecie będzie kojarzył się z rokiem kryzysu, ale nie wszystkim... Dla wiceprezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego, ubiegły rok – przynajmniej pod względem gospodarczym - był jednym z najlepszych. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia majątkowego które kilkanaście dni temu złożył w ratuszu. W porównaniu z tym co deklarował na koniec poprzedniego roku przybyło mu i to bardzo dużo. Wspólnie z małżonką ma dwa razy więcej pieniędzy na koncie, doszły mu dwa mieszkania, jeden garaż i kilka działek (lub udziały w nich), a samochód zamienił na znacznie większy. Poza tym 2008 rok był pierwszy rokiem w którym „zarobił” więcej, i to około dwa razy, niż prezydent Jerzy Brzeziński. Sroczyński w 2008 roku miał dochody na poziomie 292 tys zł, a Brzeziński „tylko” 149 tys zł. Wiceprezydent „zarobił” nawet więcej niż pierwszy biznesmen wśród radnych Jan Chojnowski, który z sukcesem od lat prowadzi dużą firmę budowlaną.

Fragment oświadczenia majątkowego Marcina B. Sroczyńskiego za 2007 rok (z korekty złożonej 22 października 2008r.)
Fragment oświadczenia majątkowego Marcina B. Sroczyńskiego za 2007 rok (z korekty złożonej 22 października 2008r.)
Fragment oświadczenia majątkowego Marcina B. Sroczyńskiego za 2008 rok
Fragment oświadczenia majątkowego Marcina B. Sroczyńskiego za 2008 rok

Status posiadania Marcina Brunona Sroczyńskiego, wiceprezydenta Łomży odpowiedzialnego m.in. za rozwiązywanie „kompleksowych problemów z zakresu gospodarki komunalnej Miasta, gospodarki przestrzennej, promocji i polityki gospodarczej” najbardziej zmienił się w dziale „nieruchomości”. W porównaniu z tym co deklarował w październiku ubiegłego roku, gdy składał korektę oświadczenia majątkowego za 2007 rok, przybyły mu (i jego żonie, bo to współwłasność małżeńska) dwa mieszkania o łącznej wartości ponad 400 tys zł, udziały po 1/4 w trzech działkach o łącznej powierzchni ponad 7 tys. m.kw. i garaż wart 27,5 tys zł, przy czym jedno z mieszkań i garaż wiceprezydent otrzymał w drodze darowizny. W ten sam sposób stał się także właścicielem samochodu Mazda CX9 model 2008.
Także pod względem dochodów ubiegły rok był dla wiceprezydenta udany. W ratuszu zarobił 136 tys 889 zł i 66 gr. czyli o około tysiąc złotych mniej niż w 2007 roku, ale na jego ubiegłoroczne dochody wpływ miało także to co wiceprezydent sprzedał – poprzedni samochód (toyota avensis) i nieruchomość, którą nota bene w ubiegłym roku także kupił. Łącznie jego dochody osiągnęły poziom  292 tys zł. Przełożyło się to na wzrost oszczędności. O ile na koniec 2007 roku wiceprezydent deklarował, że ma 27 tys 800 zł, 16,5 tys USA i 1,4 tys EURO, to teraz w oświadczenie wpisał 84 tys zł, 15 tys USA i 2,5 tys EURO.
Trzeba dodać, że wiceprezydent, tak jak zapewne i większość obywateli, nie jest wolny od kredytów. Do spłacenia ma trzy hipoteczne – dwa na zakup działek, i jeden na mieszkanie. Z tego tytułu do spłacenia na dzień 31 grudnia 2008 roku pozostało mu 364 tys zł. Warto dodać, że te trzy kredyty widnieją na oświadczeniu majątkowym za 2007 rok.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę