Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Obietnica zuchów z gromady ,,Leśne Skrzaty”

27 marca 2009 Zambrów

OBIECUJĘ BYĆ DOBRYM ZUCHEM

W piątek 27 marca 2009r. Zuchy z gromady zuchowej ,,Leśne Skrzaty” działającej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie, prowadzonej przez dh. Elżbietę Glińską złożyły Obietnicę Zuchową, którą odebrał gość honorowy Komendant Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży harcmistrz Dorota Górska. Gośćmi uroczystości ponadto byli: p. Bożena Wojsz – wicedyrektor SP 4, dh. Katarzyna Powichrowska oraz niezawodni rodzice naszych zuchów. Zbiórka miała niepowtarzalny charakter. Była okazją do podsumowania zdobytych do tej pory umiejętności. Harcerze z 44 ZDH ,,Oaza Spokoju” pod kierunkiem dh. Lidii Grad przygotowali wiele ciekawych zadań, podczas których zuchy musiały wykazać się znajomością Prawa Zucha, spostrzegawczością oraz co najważniejsze współdziałaniem.

Przy okazji Obietnicy odbyła się również próba na harcerza dla tych, którzy nie byli zuchami, a chcą zostać harcerzami. Zadania dla ,, biszkoptów” przygotowali harcerze po Przyrzeczeniu. Przyszli harcerze też mieli do wykonania wiele zadań, z których się wywiązali doskonale. Sam obrzęd złożenia Obietnicy Zuchowej był chwilą bardzo podniosłą. Dzieci obiecały być dobrymi zuchami , wzorowymi i posłusznymi uczniami. Złożyły Obietnicę na Znaczek Zuchowy – symbol wszystkich zuchów oraz totem Gromady.

Na pamiątkę tej uroczystości dh. Dorota Górska oraz dh. Lidia Grad wręczyły pamiątkowe dyplomy i przypięły Znaczki Zucha. Zbiórkę zakończyły wesołe pląsy i zabawy. Na długo pozostanie w pamięci ta uroczysta chwila, tym bardziej, iż była to ich pierwsza ważna uroczystość w ich harcerskim życiu.

dh. Elżbieta Glińska, dh. Lidia Grad

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę