Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

IV Wiosenny Zlot Harcerzy „Przed Palmową Niedzielą”

4 kwietnia 2009 Drozdowo

Relacja ze zlotu ze zdjęciami na 4lomza.pl

Wiosenny Regionalny Zlot w Drozdowie skupia z roku na rok co raz więcej uczestników. Są to nie tylko zuchy i harcerze, ale także dzieci niezrzeszone, jak np. przedszkolaki. Zajęcia przygotowane przez organizatorów z naszego hufca nie tylko maja za zadanie bawić ale także uczyć rękodzieła powszechnie znanego w dawnych czasach. Dziś niewiele osób jest w stanie własnoręcznie zrobić palmę wielkanocną, wykuć coś w metalu lub ulepić z gliny.

Również w bieżącym roku 4 kwietnia, odbył się IV Wiosenny Zlot w Drozdowie. We wspólnym spotkaniu udział wzięło 140 osób w tym: 2 WDH „Zielony Płomień” oraz Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej z Jedwabnego, zuchy z 10 Gromady Zuchowej „Bractwo tęczy” z Łomży, zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie: 44 ZDH oraz „Leśne skrzaty”, 33 ZDH z SP 3 w Zambrowie oraz miejmy nadzieje przyszli harcerze – ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie oraz Gimnazjum w Zawadach (w powiecie białostockim).

Pogoda tego dnia była idealna na spacerki oraz zajęcia na świeżym powietrzu. Drużyny, gromady zuchowe i przedszkolaki spotkały się o 10:00 przed Muzeum, aby apelem rozpocząć tak długo oczekiwany zlot. Wszyscy starali się skorzystać z każdego przygotowanego zadania, jednak fizycznie było to niemożliwe. Czas biegł nieubłaganie szybko.

Jak co roku każdy bez względu na wiek przylepił swoje jeszcze czyste paluszki do gliny, starając się coś fajnego ulepić. Wielkie zainteresowanie wzbudziły wśród nas zajęcia z rzeźby w metalu oraz zwiad przyrodniczy, podczas którego tylko nieliczni odważyli się nieść pomoc naszym rodzimym płazom – żabkom, ropuchom i traszkom, biorąc je do rąk i przenosząc na druga stronę jezdni. Szczególne miejsce wśród atrakcji zajęło również malowanie na szkle, zwiedzanie muzeum, zwiad historyczny oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Bardzo ciepło wspominamy otwarcie wystawy „Rajski Ogród” dh Jadwigi Solińskiej, której jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje. Za serce najbardziej ujęły nas piękne Aniołki w koronkowych sukieneczkach, diabełki i barwne wycinankowe kwiaty.

Dziękujemy bardzo druhnie Jadzi, która pomimo widocznego zmęczenia znalazła siły i czas dla zuchów i harcerzy, aby przy wsparciu swojej wspaniałej córki poprowadzić zajęcia z robienia palm, urozmaicając je opowiastkami o Świętach Wielkanocnych.

Koniec zlotu nadszedł szybko przerywając dobra zabawę. Zaopatrzeni w własnoręcznie zrobione palemki, dyplomy i drobne upominki oraz pamiątki dla siebie i rodziny musieliśmy już wracać….ale to nic za rok powtórka!! Drozdowo jest miejscem, które sprzyja rękodziełu, a magia dworku sprawia, iż przyjeżdżające tam osoby czuja się jak u siebie w domu. Pracowników Muzeum cechuje szczególna cierpliwość i życzliwość, których nie sposób nie poczuć, a którymi szczególnie są obdarzani harcerze i zuchy. Właśnie za tę wspaniała atmosferę podczas zlotu składamy im szczególne podziękowanie.

pwd. Małgorzata Modzelewska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę