Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

RAJDY ROWEROWE

BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY MAZURY ŁOMŻA – KURPIE – MAZURY ROSPUDA i SUWALSZCZYZNA PUSZCZA AUGUSTOWSKA i PARK WIGIERSKI

ROWERAMI po BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM.
Rajd po przyrodniczych szlakach wzdłuż rzek Narwi i Biebrzy oraz jezior Rybczyzna i Rajgrodzkiego. Po trasie także zwiedzanie terenów przyrodniczych i obiektów historycznych w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym, Tykocinie. Przejazdy przez malownicze krajobrazy, identyfikacja rzadkich roślin i zwierząt, np. łosi, ptaków. Uwagi organizacyjne. Czas trwania - 10 dni. Start rajdu w Łomży. Meta w Rajgrodzie. Trasa 445km. Terminy; w okresie od 01.05. do 20.09. po zgłoszeniu sie uczestników w składzie od 2 do 25 osób. Ceny; 1/ 170zł osoba/doba w grupie 2 - 10 osobowej, 2/ 160zł osoba/doba w grupie 11 - 25 osobowej, Cena ujmuje; 9 noclegów w kwaterach agroturystycznych, leśniczówkach i pensjonatach, 2 posiłki dziennie, opiekun - przewodnik od startu do mety, rowery turystyczne, samochód w dyspozycji na potrzeby rajdu, karty wstępów do Parku Narodowego i zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, środek transportu na powrót z Rajgrodu do Łomży.

MAZURY.
Rajd szlakami rowerowymi po Mazurskim Parku Krajobrazowym, w sąsiedztwie jezior: Pogubie, Roś, Śniardwy, Bełdany, Tałty, Mikołajskie, Mokre i Łuknajno. Zwiedzane atrakcje podczas rajdu; dwa zakłady badawcze Polskiej Akademii Nauk, Muzea: Etnograficzne i im. K. I. Gałczyńskiego, Park Dzikich Zwierząt, klasztor staroobrzędowców, atrakcje przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Uwagi organizacyjne. Czas trwania - 10 dni. Start i meta rajdu w Piszu. Długość trasy - 450 km. Terminy; w okresie od 01.05. do 20.09. po zgłoszeniu się grupy; 2 do 19 osób. Spotkanie uczestników w Łomży. Przejazd do Pisza i powrót do Łomży transportem organizatora. Cena; 1/ 180zł osoba/doba w grupie 2 - 11 osób,   2/ 170zł osoba/doba w grupie 12 - 19 osób. Świadczenia ujęte w cenie; zakwaterowanie; ośrodki wczasowe koło Pisza, w Rucianem Nidzie i ośrodek kempingowy w Mikołajkach, 2 posiłki dziennie, tj. śniadanie i obiadokolacja, opiekun-pilot od startu do mety, rowery turystyczne i samochód lub bus do dyspozycji sprawnego przebiegu rajdu, karty wstępów do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW.

ŁOMŻA – KURPIE – MAZURY – ŁOMŻA.
Trasa; 310 km rowerami przez 7 dni, w tym krótki spływ kajakowy rz. Krutynią. Wartościowa poznawcza, częściowo premierowa trasa, nieopisana w przewodnikach turystycznych. Rajd przebiega bezpiecznymi, wygodnymi trasami w okolicach rzek Narwi, Pisy, Krutyni i jezior Bełdany, Mokre. Po trasie zwiedzanie: kilku rezerwatów przyrody, obiektów etnograficzno-historycznych i sakralnych w obrządkach rzymsko-katolickim, prawosławnym, staroobrzędowców i protestanckim, 2 parków dzikich zwierząt, i ośrodka ku pamięci wymarłego plemienia Galindów, folklor dawnych Mazur i kurpiowski. Przejazdy przez malownicze krajobrazy, identyfikacja rzadkich roślin i zwierząt, np. ptaków. Uwagi organizacyjne. Cena; 160zł osoba/doba w grupie 2 - 19 osobowej, Cena ujmuje; 6 noclegów w kwaterach agroturystycznych i ośrodku kempingowym. 2 posiłki dziennie, opiekun - pilot od startu do mety, rowery turystyczne, samochód na potrzeby rajdu, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW.

DOLINA ROSPUDY, SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY. Trasa 215 km przez 5 dni. Zwiedzanie bujnej przyrody i ciekawych zabytków w dolinie uroczej Rospudy. Poznanie: niezwykłych form polodowcowej rzeźby terenu w Parku Suwalskim, zabytków historycznych i kultury Litwinów, rosyjskich Staroobrzędowców oraz staropruskich akweduktów w Stańczykach. Uwagi organizacyjne. Cena 160zł/osoba doba, ujmuje świadaczenia: 4 noclegi w pensjonacie nad jez. Hancza, 2 posiłki/doba, opiekun - pilot od startu do mety, rowery turystyczne, samochód na potrzeby rajdu, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW. Termin: 01.05. -30.09. po zgłoszeniu sie grupy 4 - 19 osób. Spotkanie pilota z grupą, rozpoczęcie oraz zakonczenie rajdu w Augustowie.

PUSZCZA AUGUSTOWSKA i WIGIERSKI PARK NARODOWY. Trasa 320km, 7 dni. Atrakcje: krajobrazy i srodowiska jezior; Białe, Studzieniczne, Serwy i Wigry, rzeki Czarna Hańcza i Kanału Augustowskiego, zabytki sakralne i świeckie, 3 muzea, wystawy przyrodnicze i artystyczne, poznanie specyfiki najwiekszego zwartego kompleksu leśnego w Polsce. Uwagi organizacyjne. Cena 170zł/osoba/doba ujmuje: 6 noclegów w pensjonatach nad jez. Wigry, 2 posiłki/doba, opiekun - pilot od startu do mety, rowery turystyczne, samochód na potrzeby rajdu, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW. Termin: 01.05. -30.09. po zgłoszeniu sie grupy 4 - 19 osób. Spotkanie pilota z grupą, rozpoczęcie i zakończenie rajdu w Augustowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę